flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1515/17 від 20 грудня 2017 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ      

 20 грудня 2017 року                            м. Черкаси                         Справа № 925/1515/17

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:

голова ліквідаційної комісії Іванюк О.М. не з’явився,

арбітражний керуючий Юрков М.О. не з’явився,

розглянувши у відкритому підготовчому  засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 18.11.2017 року голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман»       

про порушення провадження у справі та визнання боржника банкрутом,  

ВСТАНОВИВ:

27.11.2017 року до господарського суду Черкаської області надійшла заява голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» про порушення провадження у справі та визнання боржника банкрутом.  

Ухвалою суду від 28.11.2017 року заяву прийнято до розгляду.

05.12.2017 року від голови ліквідаційної комісії ПП «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» Іванюка О.М. надійшла заява про порушення провадження у справі, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії Іванюка О.М.

07.12.2017 року від директора (засновника) ПП «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» надійшло клопотання про порушення провадження у справі, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії Іванюка О.М.

08.12.2017 року від директора ТОВ «ЮК «Арагон» надійшло клопотання, в якому просить суд розглянути заяву без його участі за наявними матеріалами,  задовольнити її та призначити ліквідатором голову ліквідаційної комісії.

У судове засідання 20.12.2017 року голова ліквідаційної комісії Іванюк О.М. та арбітражний керуючий Юрков М.О. не з’явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застовуються положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, чинній з 19.01.2013 року).  

Дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.

ПП «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» створене за рішенням засновника громадянина України, дата державної реєстрації, дата запису в ЄДР: 14.04.2005 року, номер запису № 1 224 102 0000 010372, місцезнаходження реєстраційної справи: виконавчий комітет Черкаської міської ради. Місцезнаходження юридичної особи: 18036, Черкаська область, місто Черкаси, вулиця Різдвяна, будинок 290.

Діючим засновником підприємства на даний час є фізична особа - громадянин України Калабішка Микола Володимирович, якому належить 100% статутного капіталу (фонду) підприємства.

08 червня 2017 року засновниками прийнято рішення про припинення фінансово - господарської діяльності ПП «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» шляхом початку процедури з припинення (для подальшої ліквідації).

Засновником було призначено голову ліквідаційної комісії підприємства Калубішка Миколу Володимировича та передано йому повноваження по управлінню справами підприємства.

12.06.2017 року голова ліквідаційної комісії звернувся до державного реєстратора з рішенням засновників підприємства про початок припинення господарської діяльності юридичної особи ПП «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман».

Про початок процедури припинення (самоліквідації) підприємства було повідомлено всіх відомих кредиторів.

Після офіційного оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи з ЄДР за період з 13.06.2017 року по 13.08.2017 року до голови ліквідаційної комісії з вимогою (заявою) звернувся лише один кредитор ТОВ «ЮК «Арагон» код ЄДРПОУ 39614231. Письмовим повідомленням від 14.08.2017 року голова ліквідаційної комісії повідомив кредитора про результати розгляду його вимог.

З моменту прийняття рішення про початок процедури ліквідації підприємства, голова ліквідаційної комісії виявив всіх кредиторів боржника та з'ясував розмір їх грошових вимог.

17.11.2017 року головою ліквідаційної комісії проведена інвентаризація наявного майна підприємства, за результатами якої складений проміжний ліквідаційний баланс.

17.11.2017 року засновниками підприємства було прийнято наступні рішення:

- затверджено проміжний ліквідаційний баланс підприємства;

- про звернення до господарського суду Черкаської області з заявою про
порушення справи про банкрутство ПП "ТВФ "Гетьман" та призначення
ліквідатором боржника - голови ліквідаційної комісії.

В результаті проведених ліквідаційних процедур, відповідно до діючого законодавства, головою ліквідаційної комісії було встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення всіх вимог кредиторів.

Станом на 17.11.2017 року сума активів боржника складає 0,00 грн. Разом з тим, кредиторська заборгованість боржника станом на 17.11.2017 року складає 75 000,00 грн.

17.11.2017 року головою ліквідаційної комісії було прийнято рішення про звернення до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство підприємства.

Таким чином, загальна сума кредиторської заборгованості підприємства перед підприємствами та організаціями становить 75 000,00 грн. Заборгованості по податках і зборах (обов'язкових платежах) немає. Заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, а також по виплаті авторської винагороди немає. Заборгованість з оплати праці відсутня. Заставного майна немає. Дебіторська заборгованість станом на 17.11.2017 року відсутня. Загальна сума активів складає 0,00 грн., яких недостатньо для погашення всієї заборгованості перед кредитором.

Станом на 17.11.2017 року в трудових відносинах з боржником жодна особа не перебуває.

Розрахунково-касове обслуговування боржника здійснюють наступні установи банків: р/р №26001050291065 у ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299.

Оплата процедури ліквідації ПП "ТВФ "Гетьман" буде здійснюватися за рахунок засновника підприємства Калабішка Миколи Володимировича, на підставі договору про надання безповоротної фінансової допомоги, який буде укладено між засновником та головою ліквідаційної комісії (ліквідатором) по справі.

Вказані обставини є правовою підставою порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Згідно частин 2, 3 статті 95 Закону за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов’язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Виходячи з наведеного, наявні підстави для порушення провадження у справі, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

При цьому суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури в разі виявлення майна у цій процедурі.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство надано довідку про кандидатуру для призначення арбітражного керуючого у справі – Юркова Максима Олександровича.

На виконання вимог Закону арбітражний керуючий Юрков М.О. 20.12.2017 року подав до суду заяву про участь у даній справі.

До судового засідання надійшла заява від арбітражного керуючого Сиволобова М.М. про згоду стати ліквідатором банкрута в цій справі та про відсутність умов і обставин, які перешкоджають призначенню його на посаду.

28.11.2017 року засновниками ПП "ТВФ "Гетьман" було прийнято рішення про зміну персонального складу ліквідаційної комісії шляхом призначення головою ліквідаційної комісії підприємства з 29.11.2017 року Іванюка О.М.

Іванюк О.М. має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1247 від 15.07.2013 року та договір страхування відповідальності арбітражного керуючого №3401264 від 26.06.2017 року.

Разом з тим, наявність лише статусу арбітражного керуючого у зазначених осіб не може бути визначальним при вирішенні судом питання призначення ліквідатора у даній справі з огляду на наступне.

Статтею 115 Закону передбачено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

При цьому, Закон не встановлює обов'язкових вимог щодо оплати послуг (заробітної плати) голови ліквідаційної комісії за виконання повноважень ліквідатора у справах про банкрутство за статтею 95 Закону.

Таким чином, призначення ліквідатором ПП "ТВФ "Гетьман" іншої особи ніж та, яка була обрана засновником підприємства головою ліквідаційної комісії боржника призведе до додаткових витрат боржника на оплату послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора у справі.

Також, Іванюк О.М. має всі документи з проведення ліквідаційної справи про банкрутство, відповідно, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) повністю володіє інформацією про фінансове становище і майно боржника, що сприятиме здійсненню ліквідаційної процедури у строки, встановлені Законом.

Враховуючи особливості провадження у справі про банкрутство за статтею 95 Закону, господарський суд не позбавлений можливості відхилити визначену автоматизованою системою відбору арбітражних керуючих кандидатуру арбітражного керуючого та призначити ліквідатором боржника, що ліквідується власником, особу, яка виконувала повноваження голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) в досудовому порядку, виходячи з власної оцінки кандидатур та обставин справи (дана правова позиція викладена в постанові ВГСУ від 03.11.2015 року по справі № 904/4815/15).

За таких обставин суд вважає за можливе покласти обов’язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії – Іванюка Олександра Миколайовича.

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтею 238 Господарського процесуального кодексу України, суд  

  ПОСТАНОВИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» (вул. Різдвяна, 290, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ 33517392).

2.Визнати приватне підприємство «Торгівельно-виробнича фірма «Гетьман» банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

3.Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії – Іванюка Олександра Миколайовича, ідентифікаційний номер 3131822657 (поштова адреса: а/с 707, м. Черкаси, 18003). 

4.Кандидатуру арбітражного керуючого Юркова М.О. відхилити.

5.Відмовити арбітражному керуючому Сиволобову М.М. у призначенні ліквідатором у даній справі.

6.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

7.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

8.Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

9.Після закінчення строку для подання кредиторських вимог, ліквідатора надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку пункту 5 статті 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів.

10.Зобов'язати ліквідатора:

- заходи ліквідаційної процедури проводити у відповідності до вимог статей 37-48 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;

- подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

11.Відповідно до статті 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом;

- з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Постанову направити боржнику, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, державному реєстратору, органу ДВС, ліквідатору.   

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                     С.С. Боровик