flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова по справі № 925/1680/14 від 9 лютого 2015 року (визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  ПОСТАНОВА

 

09 лютого 2015 року                 м. Черкаси                       Справа № 925/1680/14

 

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю представників:

від ініціюючого кредитора: Роговий В.М. - по довіреності,

від боржника: не з’явився,

арбітражний керуючий: Шкода А.С. – особисто,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання арбітражного керуючого Шкоди А.С. від 12.01.2015 року про визнання ПСП «Св.Власія» банкрутом

у справі №925/1680/14

за заявою Тальнівської об’єднаної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області

до приватного сільськогосподарського підприємства «Св.Власія»

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 30 жовтня 2014 року за заявою Тальнівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області порушено провадження у справі про банкрутство приватного сільськогосподарського підприємства «Св.Власія».

Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Шкоду Андрія Сергійовича. 

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 23 грудня 2014 року затверджено реєстр вимог кредиторів.

Арбітражний керуючий Шкода А.С. направив на адресу суду клопотання від 12.01.2015 року про визнання ПСП «Св.Власія» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шкоду А.С.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні 09.02.2015 року.

В судовому засіданні 09.02.2015 року замінено ініціюючого кредитора по справі - Тальнівську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області на Тальнівську об’єднану податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області, про що винесено ухвалу суду від 09.02.2014 року.

Представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні 09.02.2015 року клопотання від 12.01.2015 року підтримав, просив визнати боржника банкрутом.

Розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Шкода А.С. у судовому засіданні 09.02.2015 року клопотання підтримав, просив визнати боржника банкрутом.

Представник боржника в судове засідання 09.02.2015 року не з’явився, причин неявки не повідомив, що не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши матеріали клопотання від 12.01.2015 року, справи, заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора та розпорядника майна боржника, суд визнає приватне сільськогосподарське підприємство «Св.Власія» банкрутом з наступних підстав та мотивів.  

Як вбачається з матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів (протокол №1 від 12.01.2015 року, а.с.88-90) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шкоду А.С.

Суд, приймаючи до уваги, що можливих санаторів не виявлено, вважає за необхідне на підставі статті 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шкоду Андрія Сергійовича.   

При цьому, суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно статті 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини 8, 9 статті 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з пункту 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, суд вважає за необхідне зазначити, що введення процедури ліквідації та кандидатура ліквідатора були запропоновані суду комітетом кредиторів, а тому суд вважає клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шкоду Андрія Сергійовича обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.  

Керуючись статтями 26, 37, 40, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд

  ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати приватне сільськогосподарське підприємство «Св.Власія» (Черкаська область, м. Тальне, вул. Грушевського, будинок 6, код ЄДРПОУ 34282687) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шкоду Андрія Сергійовича (вул. Сибірцева, буд.186, м. Артемівськ, Донецька обл., Україна, 84500, свідоцтво серії №395 від 06 березня 2013 року).    

3.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника - приватне сільськогосподарське підприємство «Св.Власія» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

4.Ліквідатору банкрута:

- вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута;

- кожні два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури з наданням відповідних доказів, що підтверджують цю інформацію;

- не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), а також у разі її завершення – ліквідаційний баланс.

5.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 30.10.2014 року, а також будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

6.Затвердити звіт арбітражного керуючого Шкоди Андрія Сергійовича про оплату послуг за час процедури розпорядження майном боржника за період з 30.10.2014 року по 30.01.2015 року на суму 7 308 грн.

Копію постанови направити: ініціюючому кредитору, боржнику, ліквідатору банкрута, Головному управлінню юстиції в Черкаській області, відділу державної виконавчої служби Тальнівського районного управління юстиції, державному реєстратору Тальнівської РДА.  

 Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91, 93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                     С.С.Боровик