flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова по справі № 925/2238/14 від 7 квітня 2015 року (визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2015 року                       м. Черкаси                 Справа № 925/2238/14

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Голуб Є.О., за участю представників:

ініціюючого кредитора: Миронов Т.М. (по довіреності),

боржника: не з’явився,

розпорядник майна: Аверкин В.В. (особисто),

Черкаської міської ради: Луговський О.С. (по довіреності),

ПАТ по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз»: Стецун І.В. (по довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання голови комітету кредиторів від 01.04.2015 року про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора

у справі №925/2238/14

за заявою державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю «Спецдревцентр»

про банкрутство,                      

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області звернулася до суду із заявою №12031/23-25-10-013 від 04.12.2014 року про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Спецдревцентр».  

Ухвалою суду від 09.12.2014 року відповідно до статті 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» прийнято до розгляду заяву про порушення справи про банкрутство ТОВ «Спецдревцентр», підготовче засідання призначено на 22.12.2014 року.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22.12.2014 року порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ «Спецдревцентр» (Черкаська область, Черкаський район, село Свидівок, вул. Польова, буд.23, код ЄДРПОУ 34923556). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича.

29.12.2014 року здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 25.03.2015 року визнані вимоги кредиторів, призначено на 1245 годину 07 квітня 2015 року засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.

Голова комітету кредиторів звернувся до суду з клопотанням від 01.04.2015 року про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича, у зв’язку з прийняттям відповідного рішення комітетом кредиторів.

В судовому засіданні 07.04.2015 року представники ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області, ПАТ «По газопостачанню та газифікації «ЧЕРКАСИГАЗ», Департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради клопотання підтримали, просять визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Аверкина В.В.

Розпорядник майна клопотання підтримав.

Представник боржника в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив, що не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників кредиторів та розпорядника майна боржника, суд вважає за необхідне клопотання голови комітету кредиторів задовольнити, визнати товариство з обмеженою відповідальністю «Спецдревцентр» банкрутом з наступних підстав та мотивів.  

Як вбачається з матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів (протокол №1 від 31.03.2015 року, а.с.83-85) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича.

Суд, приймаючи до уваги, що можливих санаторів не виявлено, вважає за необхідне на підставі статті 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича.  

При цьому, суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно статті 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини 8, 9 статті 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, суд вважає за необхідне зазначити, що введення процедури ліквідації та кандидатура ліквідатора були запропоновані суду комітетом кредиторів, а тому суд вважає клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.  

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю «Спецдревцентр» (Черкаська область, Черкаський район, село Свидівок, вул. Польова, буд.23, код ЄДРПОУ 34923556) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича (свідоцтво арбітражного керуючого №1194 від 05.07.2013 року, код 2144302438, який проживає за адресою: вул. Чапаєва, буд.40, с. Кадиївці, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область, 32345).

3.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

4.Ліквідатору банкрута:

- вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута;

- кожні два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури з наданням відповідних доказів, що підтверджують цю інформацію;

- не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), а також у разі її завершення – ліквідаційний баланс.

5.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 22.12.2014 року, а також будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Копію постанови направити: членам комітету кредиторів, боржнику, ліквідатору банкрута, Головному управлінню юстиції в Черкаській області, державному реєстратору, відділу державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції

 Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                        С.С.Боровик