flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/2238/14 від 26 жовтня 2016 року (припинення провадження у справі)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

 "26" жовтня 2016 р.                                  Справа № 925/2238/14

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Пастуховою О.С., за участю:

ліквідатор банкрута – Аверкин В.В. (особисто),

представник Черкаської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області (правонаступник ДПІ у Черкаському районі) – Миронов Т.М. (по довіреності),

представник ПАТ “Черкасигаз” – Шумко О.М. (по довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора про затвердження звіту та ліквідаційного балансу

у справі №925/2238/14 

за заявою державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю “Спецдревцентр”

про визнання банкрутом, 

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 07.04.2015 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича.

Від ліквідатора надійшло клопотання про затвердження звіту та ліквідаційного балансу ТОВ “Спецдревцентр”.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.  

Від представника Черкаської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області надійшло клопотання про заміну належного кредитора.

У судовому засіданні ліквідатор банкрута та представники Черкаської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області (правонаступник ДПІ у Черкаському районі), ПАТ “Черкасигаз” клопотання підтримали.  

Судом встановлено, що майнові активи у банкрута відсутні, вимоги кредиторів не погашені.

Суд вважає, що ліквідатором виконані усі необхідні дії для виявлення документації і майнових активів боржника та покладені на нього Законом обов’язки. Приймаючи до уваги, що за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не залишилося майна, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс погоджено з комітетом кредиторів, суд вважає за необхідне звіт та ліквідаційний баланс затвердити, припинити підприємницьку діяльність боржника.

Згідно статті 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 83 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно зі статтею 25 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до статті 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов‘язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, правонаступництва.

У даному випадку Черкаська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області є правонаступником, а тому суд вважає за необхідне клопотання кредитора задовольнити.

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.Заяву Черкаської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області задовольнити.  

2.Замінити ДПІ у Черкаському районі на його правонаступника Черкаську ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області.      

3.Затвердити звіт ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Аверкина Володимира Васильовича, та ліквідаційний баланс станом на 11.08.2016 року.      

4.Ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю “Спецдревцентр” (Черкаська область, Черкаський район, село Свидівок, вул. Польова, буд.23, код ЄДРПОУ 34923556) як юридичну особу в зв’язку із банкрутством.     

5.Провадження у справі №925/2238/14 припинити.  

          Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                               С.С.Боровик