flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова по справі № 925/2369/14 від 3 листопада 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 "03" листопада 2015 р.                                                   Справа № 925/2369/14

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю представників:

від ініціюючого кредитора: Майстренко Є.І. (за довіреністю),

від кредитора ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві – Денисенко О.Е. (за довіреністю),

від боржника: Охрименко Д.В. (за довіреністю), 

розпорядник майна Левченко В.М. (особисто),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №925/2369/14

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Геона”

до товариства з обмеженою відповідальністю “Ексіст Україна”

про банкрутство,

    ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 13.01.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Ексіст Україна” (вул. Смілянська, буд.23, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 36047792). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 липня 2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів.  

Від  арбітражного керуючого (розпорядника майна) ТОВ “Ексіст Україна” Левченка В.М. надійшло клопотання №01-34/12 від 26.08.2015 року про зобов’язання ТОВ “Геона” та ДПІ у Подільському районі міста Києва в особі керівних органів забезпечити участь представників у зборах кредиторів та зборах комітету кредиторів ТОВ “Ексіст Україна”, призначених на 02.10.2015 року об 1100 годині та об 1200 годині за адресою: Черкаська область, Черкаський район, село Червона Слобода, вул. Жовтнева, буд.9. 

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні 03.11.2015 року.

03.11.2015 року розпорядник майна в судовому засіданні повідомив суд, що 03.11.2015 року відбулися збори кредиторів, на яких обрано склад комітету кредиторів, та збори комітету кредиторів, на яких обрано голову та секретаря зборів комітету кредиторів, вирішено питання про перехід до ліквідаційної процедури та обрання ліквідатором банкрута Левченка В.М. Доручено розпоряднику майна Левченку В.М. подати клопотання до господарського суду Черкаської області про визнання боржника ТОВ “Ексіст Україна” банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури, що останнім виконано.

03.11.2015 року представники учасників судового процесу: ТОВ “Геона”, ДПІ у Подільському районі міста Києва, боржника підтримали клопотання про винесення постанови про визнання ТОВ “Ексіст Україна” банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Левченка В.М.

Арбітражний керуючий Левченко В.М. у судовому засіданні 03.11.2015 року не заперечує проти призначення його ліквідатором ТОВ “Ексіст Україна”.

Дослідивши матеріали клопотання від 03.11.2015 року, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд визнає товариство з обмеженою відповідальністю “Ексіст Україна” банкрутом з наступних підстав та мотивів.  

Як вбачається з матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів (протокол №1 від 03.11.2015 року) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левченка В.М.

Суд, приймаючи до уваги, що можливих санаторів не виявлено, вважає за необхідне на підставі статті 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича.

При цьому, суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури. 

Згідно статті 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини 8, 9 статті 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Суд зазначає, що введення процедури ліквідації та кандидатура ліквідатора були запропоновані суду комітетом кредиторів (протокол №1 від 03.11.2015 року), тому задовольняє клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича.

Керуючись статтями 26, 37, 40, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

  ПОСТАНОВИВ:  

1.Провадження з розгляду клопотання арбітражного керуючого (розпорядника майна) ТОВ “Ексіст Україна” Левченка В.М. №01-34/12 від 26.08.2015 року про зобов’язання ТОВ “Геона” та ДПІ у Подільському районі міста Києва в особі керівних органів забезпечити участь представників у зборах кредиторів та зборах комітету кредиторів ТОВ “Ексіст Україна”, призначених на 02.10.2015 року об 1100 годині та об 1200 годині за адресою: Черкаська область, Черкаський район, село Червона Слобода, вул. Жовтнева, буд.9 у справі №925/2369/14 – припинити.

2.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Ексіст Україна”  (вул. Смілянська, буд.23, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 36047792) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру. 

3.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича (Свідоцтво арбітражного керуючого №1276 від 11.07.2013 року, який проживає за адресою: (м. Черкаси, провулок Транспортний, буд.19).  

4.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника – товариства з обмеженою відповідальністю “Ексіст Україна” банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.          

5.Ліквідатору банкрута:

- вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута;

- кожні два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури з наданням відповідних доказів, що підтверджують цю інформацію;

- не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), а також у разі її завершення – ліквідаційний баланс.

5.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 13.01.2015 року, а також будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника. 

Копію постанови направити: кредиторам, боржнику, арбітражному керуючому Левченку В.М., Головному управлінню юстиції в Черкаській області, відділу ДВС у м. Черкасах, державному реєстратору.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                     С.С. Боровик