flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/318/13-г від 1 жовтня 2015 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "01" жовтня 2015 р.                                 Справа № 925/318/13-г

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю: 

ініціюючий кредитор: Пихтін К.В. (по довіреності),

представник ліквідатора Іванюка О.М.: Онопрієнко А.О. (по довіреності),

кредитор ДПІ у м. Черкасах: Остроушко Т. В. (по довіреності),

УПФУ в м. Черкасах: Ільященко А.С. (по довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області заяву від 14.09.2015 року ліквідатора Іванюка О.М. про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців

у справі №925/318/13-г

за заявою державного підприємства “Маріупольський морський торговельний порт”,

до товариства з обмеженою відповідальністю “ПаКо”

про визнання банкрутом,   

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 12.09.2013 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Іванюка О.М. 

Від ліквідатора банкрута надійшла заява від 14.09.2015 року про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців.

Заява призначена до розгляду в судовому засіданні.

У судовому засіданні 01.10.2015 року представник ліквідатора заяву від 14.09.2015 року підтримав з підстав викладених у заяві.

Представники кредиторів ДПІ у м. Черкасах та УПФУ в м. Черкасах не заперечують проти продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора.

Представник ініціюючого кредитора просить вирішити питання щодо продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора згідно норм чинного законодавства.

Заслухавши представників ліквідатора та кредиторів, дослідивши матеріали справи, суд задовольняє заяву від 14.09.2015 року ліквідатора Іванюка О.М. з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно зі статтею 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до статті 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  пункті 86 Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на шість місяців.

Керуючись статтями 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 ГПК України, суд                                                   

УХВАЛИВ:

1.Заяву від 14.09.2015 року ліквідатора Іванюка О.М. задовольнити.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури ТОВ “ПаКо” та повноважень ліквідатора арбітражного керуючого Іванюка О.М. на шість місяців. 

3.Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

Суддя                                                                                   С.С. Боровик