flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/600/14 від 10 листопада 2015 року (визнання загальних зборів кредиторів не повноважними)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

10 листопада 2015 року                 м. Черкаси                   Справа № 925/600/14

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем Вініченко О.Б., за участю представників сторін:

фізичної особи-підприємця Ткаченко Л.М.: Кугот І.П. (по довіреності),

Смілянської міської ради: Філатов С.М. (по довіреності),

фізичної особи-підприємця Гладія В.О.: Кармоліт Я.В. (по довіреності),

КП «Сміла-Ліфт»: Котляренко В.М. (по довіреності),

секретар Смілянської міської ради: Березань Я.Г. (за посадою,)

СКП «Наш дім»: Мазур С.М., Бердник В.В. (по довіреності),

СКВП «Комунальник»: арбітражний керуючий Голінний А.М. (по довіреності),

розпорядника майна Галічева В.О. (особисто),

представник розпорядника майна Галічевої В.О.: Бердник В.В. (по довіреності),

Смілянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області: не з’явився,

представник ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз»: Коновал М.С. (по довіреності),

розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу голови комітету кредиторів від 13.07.2015 року на дії керуючого санацією, арбітражного керуючого Галічевої Валентини Олександрівни

у справі №925/600/14

за заявою Смілянського комунального підприємства “Наш дім”

до Смілянського комунального підприємства “Наш дім”

про визнання банкрутом,

                                                    ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 15.05.2014 року порушено провадження у справі про банкрутство Смілянського КП “Наш дім” (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Краснопресненська, буд.7, ідентифікаційний код 37977850), введено процедуру санації боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Галічеву В.О., керуючим санацією боржника призначено керівника боржника Цьомру С.О.

Ухвалою суду від 04.06.2015 року заяву від 22.05.2015 року Цьомри С.О. про припинення діяльності керуючого санацією задоволено, звільнено з посади керуючого санацією Смілянського комунального підприємства “Наш дім” Цьомру С.О., призначено керуючим санацією Смілянського комунального підприємства “Наш дім” арбітражного керуючого розпорядника майна Галічеву В.О.

13.07.2015 року до суду надійшла скарга голови комітету кредиторів Ткаченко Л.М. на дії керуючого санацією та розпорядника майна, арбітражного керуючого Галічевої В.О.

Скаргу призначено до розгляду в судовому засіданні.

Розгляд справи неодноразово відкладався за клопотанням представників кредиторів.

В судовому засіданні 10.11.2015 року представник голови комітету кредиторів Кугот І.П. подану скаргу підтримав, просить суд визнати неправомірними проведені арбітражним керуючим Галічевою В.О. 10.07.2015 року об 1100 годині загальні збори кредиторів СКП «Наш дім».

Розпорядник майна Галічева В.О. в судове засіданні 10.11.2015 року не з’явилася, надіслала заяву від 09.11.2015 року про розгляд скарги без її участі, у своїх запереченнях проти скарги заперечувала, просила відмовити у її задоволенні.

Представник СКП «Наш дім» Мазур С.М. в судовому засіданні 10.11.2015 року просить прийняти рішення по справі згідно вимог чинного законодавства.

Представник СКВП «Комунальник» арбітражний керуючий Голінний А.М. в судовому засіданні 10.11.2015 року просить відмовити у задоволенні скарги.

Представник КП «Сміла-Ліфт» Котляренко В.М. в судовому засіданні 10.11.2015 року просить відмовити у задоволенні скарги.

Представник ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» Коновал М.С. в судовому засіданні 10.11.2015 року просить відмовити у задоволенні скарги.

Представники інших кредиторів в судове засідання не з’явилися, що не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши скаргу сумісно з матеріалами справи, заслухавши доводи учасників судового процесу, суд задовольняє скаргу з наступних підстав та мотивів.

Згідно з частиною 15 статті 28 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» дії (бездіяльність) керуючого санацією можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушені такими діями (бездіяльністю).

З матеріалів скарги убачається, що 10.07.2015 року об 1100 годині головою комітету кредиторів Ткаченко Л.М. було скликано збори комітету кредиторів.

На зборах комітету кредиторів було визнано незадовільною роботу керуючого санацією та розпорядника майна СКП “Наш дім” арбітражного керуючого Галічевої В.О. та прийнято рішення про уповноваження голову комітету кредиторів Ткаченко Л.М. на звернення до господарського суду із заявою:

-                       про припинення повноважень керуючого санацією та розпорядника майна СКП “Наш дім” арбітражного керуючого Галічевої В.О.;

-                       призначення керуючим санацією СКП “Наш дім” Прус Володимира Миколайовича;

-                       призначення розпорядником майна СКП “Наш дім” арбітражного керуючого Каплю С.В.

Про дату, час, місце і порядок денний зборів комітету кредиторів було повідомлено арбітражного керуючого Галічеву В.О., комітет кредиторів у складі: приватний підприємець Овчатова В.В. (10 голосів), приватне підприємство «Чисте подвір’я» (35 голосів), приватний підприємець Ткаченко Л.М. (85 голосів), що підтверджується повідомленням (Том 4, а.с.49).

Одночасно, 10.07.2015 року об 1100 годині арбітражним керуючим Галічевою В.О. було проведено загальні збори кредиторів, на яких прийнято рішення змінити кількісний склад комітету кредиторів СКП “Наш дім” та обрано новий комітет кредиторів у кількості 5-ти членів: СКВП «Комунальник» (75 голосів), КП «Сміла-Ліфт» (36 голосів), ФОП Гладій О.В. (65 голосів), ПАТ «Черкасиобленерго» (33 голосів), ФОП Овчатова В.В. (10 голосів).

Новообраний комітет кредиторів 10.07.2015 року провів засідання, на якому було обрано нового голову комітету кредиторів – ліквідатора СКВП «Комунальник» Голінного А.М. та прийнято рішення до 15.09.2015 року внести зміни до плану санації СКП “Наш дім” шляхом деталізації порядку погашення кредиторських вимог.

Про дату, час, місце і порядок денний зборів кредиторів було належним чином під розписку повідомлено лише частину кредиторів СКП “Наш дім”, що підтверджується повідомленням про проведення зборів кредиторів від 04.06.2015 року №112/с (Том 4, а.с.65).

Відповідно до пункту 3 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» збори кредиторів скликаються в тому числі арбітражним керуючим за його ініціативою.

В силу пункту 2 статті 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.

З матеріалів справи убачається, що згідно Листка реєстрації кредиторів на зборах 10.07.2015 року, який міститься в матеріалах справи (Том 4, а.с.50), протоколу засідання загальних зборів кредиторів СКП «Наш дім» від 10.07.2015 року (13-15), присутніми були наступні представники кредиторів: КП «Сміла-Ліфт», СКВП «Комунальник», ПП «Чисте подвір’я», ФОП Гладій В.О., СПД Овчатова В.В., ФОП Ткаченко Л.М., ПАТ «Черкасиобленерго», ФОП Кузьменко С.Ф., керуюча санацією СКП «Наш дім» В.О.Галічева, представники Смілянської міської ради.

Загальна сума присутніх на зборах кредиторських вимог складає 365 452,13 грн.

При цьому, на зборах кредиторів 10.07.2015 року були відсутні у зв’язку із не повідомленням про проведення зборів наступні кредитори, загальна сума кредиторських вимог яких складає 661 909,90 грн.: ПАТ «Черкасигаз», Смілянська ОДПІ, Смілянський центр зайнятості, ФОП Кара О.Л., представник працівників боржника.

Наведене підтверджує факт відсутності на загальних зборах кредиторів, які відбулися 10.07.2015 року, присутніх кредиторів, що мають більше половини голосів, тому загальні збори кредиторів є не повноважними.

За цих обставин, суд задовольняє скаргу голови комітету кредиторів від 13.07.2015 року.

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтею 86 ГПК України, суд    

                                                   УХВАЛИВ:

1.Скаргу голови комітету кредиторів від 13.07.2015 року на дії керуючого санацією, арбітражного керуючого Галічевої Валентини Олександрівни – задовольнити.

2.Визнати проведені загальні збори кредиторів СКП «Наш дім» 10 липня 2015 року об 11-00 годині керуючою санацією, арбітражним керуючим Галічевою Валентиною Олександрівною не повноважними.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

          Копію ухвали направити: розпоряднику майна Галічевій В.О, скаржнику, кредиторам, Смілянській міській раді.

Суддя                                                                                     С.С. Боровик