flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/832/19 від 29 липня 2019 року (відкриття провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

29 липня 2019 року                                                 м. Черкаси                                           Справа № 925/832/19

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю: 

ініціюючого кредитора: не з’явився,

боржника: не з’явився,

арбітражний керуючий Дашко І.В. не з’явився,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу №925/832/19

за заявою ініціюючого кредитора Головного управління ДФС у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича компанія «Іон»

про порушення провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Ініціюючим кредитором, Головним управлінням ДФС у Черкаській області подано заяву №20293/23-00-10-0118 від 08.07.2019 року про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича компанія «Іон».

Ухвалою суду від 12.07.2019 року заяву прийнято до розгляду.

Арбітражний керуючий Дашко І.В. визначений автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, проти призначення його розпорядником майна боржника не заперечував, подав заяву про згоду на участь у справі.

Представник ініціюючого кредитора та арбітражний керуючий Дашко І.В. в судове засідання не з’явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

Боржник у підготовче засідання свого представника та відзив не направив, причин не повідомив. Неявка у підготовче засідання боржника та відсутність його відзиву на заяву в силу частини 1 статті 16 Закону не перешкоджають проведенню засідання.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції з 19.01.2013 року).

Дослідивши наявні у справі докази, суд порушує провадження у справі №925/832/19 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича компанія «Іон» з наступних підстав та мотивів.

З матеріалів заяви встановлено, що з 01.01.2017 року державні податкові інспекції здійснюють виключно функції обслуговування платників податків.

Боржник має не погашену податкову заборгованість на загальну суму 3 243 492,20 грн.

Відповідно до статті 10 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - це грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Безспірність вимог підтверджується постановою Черкаського окружного адміністративне суду від 19.10.2017 року по справі №823/1603/17 на суму 3 090 885,64 грн.

Крім того, боржнику до безспірних вимог нараховано 152 606,56 грн. заборгованості з орендної плати з юридичних осіб (за платежем 18010600).

Загальна сума заборгованості становить 3 243 492,20 грн.

Враховуючи, що сума заборгованості складає більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, а також те, що сума боргу не сплачується з 26.02.2019 року (дата повернення останнього інкасового доручення) по даний час, тобто протягом більш як трьох місяців, кредитор звернувся в суд із заявою про порушення справи про банкрутство.

Суд вважає, що вказані обставини є правовою підставою порушення провадження у справі про банкрутство боржника, а заявлені вимоги підлягають визнанню у повному розмірі.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

На запит суду автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, визначено арбітражного керуючого Дашко Ігоря Валерійовича.

Від арбітражного керуючого Дашко І.В. визначеного автоматизованою системою, надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі та копії документів, що підтверджують його право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, що в силу статті 114 Закону є підставою для призначення його на посаду розпорядника майна.

При призначенні розпорядника майна боржника суду належить встановити розмір оплати його послуг та джерела її сплати.

Згідно з частиною 2 статті 115 Закону грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині.

Оскільки боржником не надано суду довідки про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, суд визначає її в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Джерело оплати визначено Законом, витрати ініціюючого кредитора на ці цілі відповідно до статті 45 Закону відшкодовуються у першу чергу.

Керуючись статтями 10-12, 16, 19, 22, 45, 114, 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича компанія «Іон» (м. Черкаси, вул. Ільїна, 248а, кім.3, код ЄДРПОУ 32504107).

2.Визнати вимоги ініціюючого кредитора, ТОВ “Науково-виробнича компанія «Іон» в розмірі 3 243 492,20 грн.

3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4.Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів.

5.Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Дашко Ігоря Валерійовича (м. Дніпро, пр. Олександра Поля, буд.97, офіс 9, свідоцтво №1878 від 26.12.2018 року).

6.Встановити розмір оплати послуг розпорядника майна боржника – дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.

Встановити джерелом оплати послуг – щомісячне авансування коштів ініціюючим кредитором у розмірі, зазначеному у цьому пункті ухвали суду.

7.Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

8.Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 20.09.2019 року.

Боржнику разом з розпорядником майна забезпечити: розгляд вимог конкурсних кредиторів; надіслання повідомлень заявнику про повне або часткове їх визнання чи відхилення із мотивованим обґрунтуванням підстав відхилення; надання суду копій надісланих повідомлень та доказів їх надіслання.

9.Визначити 20.09.2019 року датою складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду.

10.Попереднє засідання суду призначити на 1000 годину 01.10.2019 року.

11.Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 20.09.2019 року.

 Копію ухвали направити ініціюючому кредитору, боржнику, розпоряднику майна,  державному реєстратору виконкому ЧМР.

Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                             С.С. Боровик