flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/859/16 від 13 листопада 2017 року (визнання кредитором)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"13" листопада 2017 р.                                                      Справа № 925/859/16

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:         

заявника: Арескул О.Ю. (по довіреності),

ліквідатор Фесенко Є.М. не з’явився,

ГТУ юстиції у Черкаській області: Андрієнко Є.В. (по довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (правонаступник – Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області) про визнання кредиторських вимог

у справі №925/859/16 

за заявою голови ліквідаційної комісії дочірнього підприємства “Черкаситорф” державного підприємства “Київторф” 

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 26.09.2016 року порушено провадження у справі №925/859/16 про банкрутство ДП "Черкаситорф" державного підприємства "Київторф" (ідентифікаційний номер ЄДРПОУ 31471283), визнано підприємство банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії арбітражного керуючого Фесенка Є.М.

Від Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (правонаступник – Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області) надійшла заява про визнання кредиторських вимог.

В судовому засіданні 13.11.2017 року представник заявника вимогу підтримав, просив суд задовольнити.     

Ліквідатор Фесенко Є.М. в судове засідання не з’явився, надіслав клопотання в якому визнає вимоги заявника повністю.

Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи, суд задовольняє заяву з наступних правових підстав та мотивів.

Як вбачається із змісту заяви, відповідно до акту планової перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (правонаступник – Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області) ДП “Черкаситорф” ДП “Київторф” від 27.06.2017 року №87 виявлено, що страхувальником-роботодавцем за період з 01.10.2012 року по 31.12.2014 року порушено:

- частину 1 статті 4, статті 47, 48, частини 1,2 статті 52 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 року № 2240;

- пункт 4.1 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно - курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФССзТВП від 25.02.2009 року №12;

- пункт 1.5 Порядку придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.10.2007 року №48.

Зазначені порушення призвели до неправомірного використання коштів Фонду у сумі 19 045,60 грн.

За результатами проведеної перевірки, у відповідності до пункту 6 частини першої статті 10, частини 6 статті 15 Закону України “Про загальнообов'язкове   державне соціальне страхування”, Черкаською МРВД Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності   винесено Рішення про повернення коштів Фонду соціального страхування №34 від 05.07.2017 року, які використані з порушенням у розмірі 19 045,60 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції з 19.01.2013 року) провадження  у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з частиною 3 статті 95 Закону кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. 

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу. 

Строк для звернення із заявою кредитор пропустив, тому суд вважає за необхідне визнати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області кредитором ДП “Черкаситорф” державного підприємства “Київторф” на суму 19 045,60 грн. та включити вимоги до реєстру кредиторів в шосту чергу задоволення.

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції з 19.01.2013 року), статтею 86 ГПК України, суд

 УХВАЛИВ:        

1.Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області задовольнити.   

2.Визнати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області кредитором дочірнього підприємства “Черкаситорф” державного підприємства “Київторф” на суму 19 045,60 грн. (шоста черга), включивши до реєстру вимог кредиторів.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                             С.С. Боровик