flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 18-10-14-01/2759 від 6 жовтня 2015 року (залишення клопотання без задоволення)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

           "06" жовтня 2015 р.                               Справа № 18-10-14-01/2759

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

 

секретар судового засідання Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області – Остроушко Т.В. - представник за довіреністю,

від управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області – Кабаннік М.В., Ільященко А.С. – представники за довіреностями,

від товариства з обмеженою відповідальністю “Фортекс” – Прокопчук О.В. - представник за довіреністю,

від приватного акціонерного товариства “Агропроммеханізація” – Кірса В.В. - представник за довіреністю,

Прокопчука Олександра Вікторовича,

від публічного акціонерного товариства “Черкасиобленерго” – Посохов О.В. - представник за довіреністю,

від профспілкового комітету первинної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” – Кудря  В.О. – голова,

від Черкаського міського центру зайнятості – Непишний Р.В. -  представник за довіреністю,

від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області – Момот Р.В. – начальник відділення,

від комунального підприємства “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради – представник не з’явився,

від Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – представник не з’явився,

від публічного акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Черкаської філії – Упир П.І. - представник за довіреністю,

від Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Кривенко А.О. – представник за довіреністю,

від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області – Кива О.М. - представник за довіреністю,

ліквідатора Білика Олександра Анатолійовича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання    ліквідатора про затвердження звіту ліквідатора та про

                        затвердження звіту про нарахування та виплату грошової

                        винагороди, відшкодування витрат понесених в ліквідаційній

                        процедурі

у справі

за заявою       управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської

                       області, м. Черкаси

до                   відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод

                       телеграфної апаратури”, м. Черкаси

про                 визнання банкрутом,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 29 січня 2015 року продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” Білика Олександра Анатолійовича терміном на 6 місяців – до 11 червня 2015 року.

Оскільки строк ліквідаційної процедури закінчився, господарським судом Черкаської області ухвалою від 01 липня 2015 року було зобов’язано ліквідатора надати суду звіт про проведену роботу в процедурі ліквідації.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 23 липня 2015 року розгляд клопотання ліквідатора про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат в ліквідаційній процедурі відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” було призначено на 12 серпня 2015 року та відкладено розгляд звіту ліквідатора на вказану дату.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12 серпня 2015 року розгляд клопотань ліквідатора про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат понесених в ліквідаційній процедурі та затвердження звіту ліквідатора було відкладено на 06 жовтня 2015 року.

Викликані в судове засідання представники комунального підприємства “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради та Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в судове засідання не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Вищевказані кредитори були належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор в судовому засіданні клопотання про затвердження звіту ліквідатора та про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат понесених в ліквідаційній процедурі підтримав та просив суд їх задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора залишити без задоволення з наступних підстав:

Згідно ч. 1 ст. 44 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута, зокрема, шляхом проведення аукціону.

Спори, які виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна, розглядаються в межах провадження у справі про банкрутство (ч. 8 ст. 44 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”).

В липні 2015 року до господарського суду Черкаської області надійшла заява від управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області про визнання недійсними результатів аукціону.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 06 жовтня 2015 року визнано результати аукціону з продажу майна відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” за лотом №123793 оформлений протоколом про проведення аукціону від 20 квітня 2015 року недійсними.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку (ч. 7 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”).

Оскільки результати продажу майна відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” визнані недійсними, то затвердження звіту ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат понесених в ліквідаційній процедурі та затвердження звіту ліквідатора є передчасним.

         Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст. ст. 46, ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, –

УХВАЛИВ:

1.  Клопотання ліквідатора Білика Олександра Анатолійовича про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, відшкодування витрат понесених в ліквідаційній процедурі та затвердження звіту ліквідатора залишити без задоволення.

2.  Копію ухвали надіслати державній податковій інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області, управлінню Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, товариству з обмеженою відповідальністю “Фортекс”, приватному акціонерному товариству “Агропроммеханізація”, Прокопчуку Олександру Вікторовичу, публічному акціонерному товариству “Черкасиобленерго”, профспілковому комітету первинної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури”, Черкаському міському центру зайнятості, відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси, комунальному підприємству “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради, Черкаському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, публічному акціонерному товариству “Укртелеком” в особі Черкаської філії, Головному територіальному управлінню юстиції у Черкаській області, Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Черкаській області та ліквідатору Білику Олександру Анатолійовичу.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ХІІ ГПК України.

Суддя                                                                          А.В. Васянович