flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 18-10-14-01/2759 від 29 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

   ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА 

29 січня 2015 року                                      Справа 18-10-14-01/2759

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

секретар судового засідання – Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області – Остроушко Т.В. - представник за довіреністю,

від управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області – Надьон А.Л. – представник за довіреністю,

від товариства з обмеженою відповідальністю “Фортекс” – представник не з’явився,

від приватного акціонерного товариства “Агропроммеханізація” – Кірса В.В. - представник за довіреністю,

від Прокопчука Олександра Вікторовича - представник не з’явився,

від публічного акціонерного товариства “Черкасиобленерго” – Беспалова К.А. - представник за довіреністю,

від профспілкового комітету первинної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” – Кудря  В.О. – голова,

від Черкаського міського центру зайнятості – Кочмар В.К. -  представник за довіреністю,

від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області – представник не з’явився,

від комунального підприємства “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради – представник не з’явився,

від виконавчої дирекції Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – представник не з’явився,

від публічного акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Черкаської філії – представник не з’явився,

від Головного управління юстиції у Черкаській області – Кузьменко А.О. – представник за довіреністю,

ліквідатора Білика Олександра Анатолійовича,

від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області – Будяк І.А. - представник за довіреністю,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання   ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та                      повноважень ліквідатора

у справі за заявою       управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, м. Черкаси

до                   відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод

                       телеграфної апаратури”, м. Черкаси

про                 визнання банкрутом,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 26 лютого 2013 року припинено процедуру санації по справі №18-10-14-01/2759 та повноваження керуючого санацією Занька Миколи Миколайовича, визнано банкрутом відкрите акціонерне товариство “Черкаський завод телеграфної апаратури”, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців та призначено ліквідатором банкрута – арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 11 вересня 2014 року продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” Білика Олександра Анатолійовича терміном на 3 місяця – до 11 грудня 2014 року.

До господарського суду Черкаської області надійшло клопотання від ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора строком на 6 місяців.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12 січня 2015 року розгляд клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури призначено на 29 січня 2015 року.

Викликані в судове засідання представники товариства з обмеженою відповідальністю “Фортекс”, Прокопчука Олександра Вікторовича, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області, комунального підприємства “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради, виконавчої дирекції Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, публічного акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Черкаської філії не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Вищевказані кредитори були належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор в судовому засіданні клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців підтримав та просив суд його задовольнити.

Учасники судового процесу проти клопотання ліквідатора не заперечували.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити з наступних підстав:

Комітетом кредиторів було прийнято рішення, оформлене протоколом №72 від 10 грудня 2014 року, про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута терміном на 6 місяців.

Згідно ч. 1 ст. 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції Закону України від 22 грудня 2011 року N 4212-VI (далі – Закон) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Водночас ніяких приписів для інших учасників провадження й ліквідатора щодо обмеження строків, а так само заборон для господарського суду щодо можливості скорочення або продовження строків процедури ч. 1 ст. 37 Закону не містить.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Тобто норми ГПК України мають субсидіарно застосовуватися при провадженні у справі про банкрутство.

Так, згідно ст. 53 ГПК України призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Оскільки строк ліквідаційної процедури відповідно до змісту Закону є таким, що встановлюється судом, то відповідно до норм ГПК України він також може бути продовжений судом без будь-яких умов.

Згідно з вимогами ч. 7 ст. 46 Закону ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Отже, продовження господарським судом строку ліквідації банкрута неможливо без одночасного продовження строку повноважень ліквідатора банкрута, оскільки дані питання у справі про банкрутство є взаємопов’язаними.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Згідно ст. 83 Закону затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 46 Закону, є підставою для припинення провадження у справі.

Тобто, ліквідаційна процедура завершується поданням до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, при цьому, час розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу судом не включається до строку ліквідаційної процедури.

Ліквідатор зобов’язаний вжити ліквідаційних заходів та передати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.

Відповідно до ч. 4 ст. 46 Закону у разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.

Проте, враховуючи відсутність скарг на дії ліквідатора за час виконання своїх повноважень, а також результати вже проведеної роботи, суд не вважає за доцільне призначати нового ліквідатора за відсутності відповідної кандидатури погодженої з уповноваженим складом комітету кредиторів.

З матеріалів справи вбачається, що на офіційному сайті Вищого господарського суду України розміщено оголошення про проведення аукціону з продажу майна відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури”, призначеного на 16 лютого – 03 березня 2015 року, а тому суд вважає, що продовження строку ліквідаційної процедури менше ніж на 6 місяців є недоцільним.

Крім того судом прийнято до уваги досить складну економічну та політичну ситуацію в країні, що фактично ускладнює на даному етапі належну реалізацію майна ліквідаційної маси підприємства з державною часткою понад 25% за обґрунтованими ринковими цінами за короткий проміжок часу без завдання шкоди інтересам кредиторів та державним інтересам.

Приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, суд вважає за необхідне продовжити строк повноважень ліквідатора та ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців.

На підставі вищевказаного та керуючись Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 53, 86 ГПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

1.     Клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити.

2.     Продовжити  строк  ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури” Білика Олександра Анатолійовича терміном на 6 місяців – до 11 червня 2015 року.

3.     Зобов’язати ліквідатора банкрута – Білика Олександра Анатолійовича за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт про проведену роботу.

4.     Копію ухвали надіслати державній податковій інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області, управлінню Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, товариству з обмеженою відповідальністю “Фортекс”, приватному акціонерному товариству “Агропроммеханізація”, Прокопчуку Олександру Вікторовичу, публічному акціонерному товариству “Черкасиобленерго”, профспілковому комітету первинної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства “Черкаський завод телеграфної апаратури”, Черкаському міському центру зайнятості, відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси, комунальному підприємству “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради, Черкаському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, публічному акціонерному товариству “Укртелеком” в особі Черкаської філії, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Черкаській області та ліквідатору Білику Олександру Анатолійовичу. 

         Суддя                                                                               А.В. Васянович