flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 18/10/14/2181 від 13 жовтня 2015 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"13" жовтня 2015 р.                                       Справа № 18/10/14/2181

     Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

 

секретар судового засідання Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від публічного акціонерного товариства “Кредитпромбанк” – представник не з’явився,

від Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби – представник не з’явився,

від публічного акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” – представник не з’явився, 

від управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області – представник не з’явився,

ліквідатора Артеменка Олександра Олександровича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання   ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та

                       повноважень ліквідатора

у справі

за заявою    Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської

                     області Державної податкової служби, м. Золотоноша, Черкаської

                     області

до                 фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича,

                     с. Коробівка, Золотоніського району, Черкаської області

про               визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 30 травня 2013 року припинено повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича та призначено ліквідатором фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 03 березня 2015 року продовжено строк ліквідаційної процедури фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича та повноваження ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича на 6 місяців.

До господарського суду Черкаської області надійшло клопотання від ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 29 вересня 2015 року розгляд вищевказаного клопотання було призначено на 13 жовтня 2015 року.

Викликані в судове засідання представники публічного акціонерного товариства “Кредитпромбанк”, Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби, публічного акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” та управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Вищевказані учасники судового процесу були належним чином повідомлені про час та місце розгляду клопотання ліквідатора, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор в судовому засіданні клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора підтримав та просив суд задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити з наступних підстав:

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури, в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно – правовими актами.

 Отже, продовження господарським судом строку ліквідації банкрута неможливо без одночасного продовження строку повноважень ліквідатора банкрута, вказані процедури у справі про банкрутство є взаємопов’язаними.

Відповідно до ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Згідно ст. 40 Закону затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 Закону, є підставою для припинення провадження у справі.

Отже, ліквідаційна процедура завершується поданням до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, при цьому, час розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу судом не включається до строку ліквідаційної процедури.

Ліквідатор зобов’язаний вжити ліквідаційних заходів та передати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.

Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не містить правових наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури.

Як вбачається з матеріалів справи, комітет кредиторів на засіданні, яке відбулося 11 вересня 2015 року (протокол №15) вирішив звернутися до суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури строком на шість місяців.

Проти продовження строків ліквідаційної процедури заперечень від кредиторів до суду не надходило.

Приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, суд  вважає  за  необхідне клопотання ліквідатора задовольнити та на  підставі  ст. ст. 22, 24 Закону продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців, зобов’язати ліквідатора за результатами виконаної роботи надати суду звіт та ліквідаційний баланс.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. 22, 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.  Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити.

2.  Продовжити строк ліквідаційної процедури фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича та повноваження ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича на 6 місяців.

3.  Зобов’язати ліквідатора банкрута – Артеменка Олександра Олександровича за результатами виконаної роботи надати суду та комітету кредиторів звіт про проведену роботу.

4.  Копію ухвали надіслати членам  комітету кредиторів: публічному акціонерному товариству “Кредитпромбанк”, Золотоніській об’єднаній державній податковій інспекції Черкаської області Державної податкової служби, публічному акціонерному товариству комерційний банк “ПриватБанк”, управлінню Пенсійного фонду України в Золотоніському районі та ліквідатору Артеменку Олександру Олександровичу.

           Суддя                                                                        А.В. Васянович