flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 18/10/14/2181 від 17 травня 2021 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"17" травня 2021 р.                                                                                                     Справа № 18/10/14/2181

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

секретар судового засідання Пріхно Л.А.,

за участі представників сторін:

від Головного управління ДПС у Черкаській області – представник не з’явився,

від публічного акціонерного товариства “Дельта Банк” – представник не з’явився,

від Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області – представник не з’явився,

ліквідатора – Мисана В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та

                    його повноважень, затвердження звіту про грошову винагороду та

                    звіту про відшкодування витрат

у справі

за заявою   Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської

                   області Державної податкової служби, м. Золотоноша, Черкаської

                   області

до               фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича,

                   с. Коробівка, Золотоніського району, Черкаської області

про             визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 14 серпня 2019 року  припинено повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Носань Наталії Сергіївни. Призначено ліквідатором фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича арбітражного керуючого Мисана Василя Миколайовича. Продовжено строк ліквідаційної процедури фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича на 6 місяців.

         Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 06 серпня 2020 року продовжено строк ліквідаційної процедури фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича на 6 місяців.

31 березня 2021 року до Господарського суду Черкаської області від ліквідатора надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень, а також клопотання про затвердження звіту №1 про грошову винагороду арбітражного керуючого Мисана Василя Миколайовича  - ліквідатора  фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича за період з 14 серпня 2019 року по 28 лютого 2021 року в сумі 266   293 грн. 26 коп. та затвердження звіту №1 про відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень ліквідатора  за період з 14 серпня 2019 року по 02 березня 2021 року в розмірі 5   531 грн. 31 коп.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 06 квітня 2021 року розгляд клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень, а також клопотання про затвердження звіту про грошову винагороду та звіту про відшкодування витрат призначено в судовому засіданні на 14 год. 30 хв. 17 травня 2021 року.

Представники кредиторів в судове засідання не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце розгляду клопотань ліквідатора були належним чином повідомлені, що підтверджується реєстром поштових відправлень Господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор в судовому засіданні клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень, затвердження звітів підтримав та просив суд їх задовольнити.

Заслухавши пояснення ліквідатора та дослідивши матеріали справи, судом враховано наступне:

Відповідно до ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Частиною 2 ст. 60 Кодексу ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 65 Кодексу після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Якщо майна банкрута вистачило для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі, він вважається таким, що не має боргів і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції яких належить призначення керівника (органів управління) боржника, та за потреби скликає загальні збори чи засідання відповідного органу і продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до їх призначення в установленому порядку.

Господарський суд може постановити ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів є меншим, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.

Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Підстави для закриття провадження у справі про банкрутство наведено в ст. 90 Кодексу.

Порушення або недотримання визначених судом граничних строків, протягом якого ліквідатор зобов'язаний був здійснити ліквідацію боржника не є підставою для закриття провадження у справі.

Згідно ч. 2 ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Оскільки строк ліквідаційної процедури встановлюється судом, то відповідно до ч.2 ст.119 ГПК України він може бути продовжений судом.

Ліквідатор вказав, що у зв’язку з відсутністю копії паспорту та коду боржника не вдалося до цього часу зареєструвати за банкрутом право власності на частину нежитлового приміщення площею 168,7 кв. м., розташованого по вул. Шевченка в с. Нова Дмитрівка, Золотоніського району, Черкаської області та як наслідок реалізувати це майно, що входить до ліквідаційної маси.

Крім того 12 березня 2021 року відбулися збори комітету кредиторів, на яких було прийнято рішення про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на 6 місяців.

Отже, враховуючи те, що у встановлені строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, а заяв про неналежне виконання ліквідатором своїх обов’язків та заяв про його заміну від кредиторів до суду не надходило, суд вважає за можливе в даному випадку продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на шість місяців та зобов’язати ліквідатора за результатами виконаної роботи надати суду звіт та ліквідаційний баланс.

Нормами  ч.ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу встановлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

         У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Згідно абз. 1, 2 ч. 6 ст. 30 Кодексу арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Ухвалою суду від 06 серпня 2020 року затверджено арбітражному керуючому Мисану Василю Миколайовичу основну грошову винагороду за виконання ним повноважень ліквідатора в розмірі 3 мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень

Як вбачається з протоколу від 12 березня 2021 року комітетом кредиторів було схвалено  звіт №1 про грошову винагороду арбітражного керуючого Мисана Василя Миколайовича  - ліквідатора  фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича за період з 14 серпня 2019 року по 28 лютого 2021 року в сумі 266   293 грн. 26 коп. та звіт №1 про відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень ліквідатора  за період з 14 серпня 2019 року по 02 березня 2021 року в розмірі 5   531 грн. 31 коп.

Водночас, згідно абзацу 3 ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

  Тобто, в даному випадку звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат подано до суду передчасно, а тому підстав для його затвердження наразі немає.

На підставі вищевказаного та керуючись ст.ст. 30, 58, ч. 2 ст. 60, ст. ст. 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 2 ст. 119, ст. 234 ГПК України, суд,

УХВАЛИВ:

  1. Клопотання ліквідатора Мисана Василя Миколайовича про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень задовольнити.
  2. Продовжити строк ліквідаційної процедури фізичної особи – підприємця Киряченка Сергія Григоровича та його повноважень на 6 місяців.
  3. Клопотання ліквідатора Мисана Василя Миколайовича про затвердження звіту про грошову винагороду та звіту про відшкодування витрат залишити без задоволення.
  4. Копію ухвали надіслати членам комітету кредиторів: Головному управлінню ДПС у Черкаській області, публічному акціонерному товариству “Дельта Банк”, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області та ліквідатору Мисану Василю Миколайовичу.

Суддя                                                                                                                  А.В. Васянович