flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 18-10/4318 від 3 лютого 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

         "03" лютого 2015 р.                                                    Справа № 18-10/4318

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

секретар судового засідання – Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від фізичної особи – підприємця Товмасяна Саркіса Мартіковича – представник не з’явився,

від управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі – представник не з’явився,

від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Черкаській області – представник не з’явився,

від Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – представник не з’явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю “Нова економічна політика” – представник не з’явився,

ліквідатора Юдицького Олександра Вікторовича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання    ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою фізичної особи – підприємця Товмасяна Саркіса Мартіковича  м. Черкаси

до  товариства з обмеженою відповідальністю  “Асфальтний завод”,                       м. Сміла,  Черкаської області

про     визнання банкрутом,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 17 серпня 2010 року визнано банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю “Асфальтний завод” м. Сміла, Черкаської області, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута – арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22 липня 2014 року продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю “Асфальтний завод” м. Сміла, Черкаської області терміном на 6 місяців.

До господарського суду Черкаської області від ліквідатора надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 19 січня 2015 року розгляд клопотання ліквідатора було призначено на 03 лютого 2015 року.

Викликані в судове засідання представники фізичної особи – підприємця Товмасяна Саркіса Мартіковича, управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Черкаській області, Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та товариства з обмеженою відповідальністю  “Нова економічна політика” не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Вищезазначені представники кредиторів були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор в судовому засіданні клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на 3 місяці підтримав та просив суд його задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити з наступних підстав:

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури, в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно – правовими актами.

 Отже, продовження господарським судом строку ліквідації банкрута неможливо без одночасного продовження строку повноважень ліквідатора банкрута, вказані процедури у справі про банкрутство є взаємопов’язаними.

Відповідно до ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Згідно ст. 40 Закону затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 Закону, є підставою для припинення провадження у справі.

Отже, ліквідаційна процедура завершується поданням до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, при цьому, час розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу судом не включається до строку ліквідаційної процедури.

Ліквідатор зобов’язаний вжити ліквідаційних заходів та передати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.

Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не містить правових наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури.

Як вбачається з поданого клопотання, комітет кредиторів на засіданні, яке відбулося 16 січня 2015 року вирішив звернутися до суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури.

Приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, суд  вважає  за  необхідне клопотання ліквідатора задовольнити та на  підставі  ст. ст. 22, 24 Закону продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на 3 місяці, зобов’язати ліквідатора за результатами виконаної роботи надати суду звіт та ліквідаційний баланс.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. 22, 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.  Клопотання ліквідатора - арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити.

2.  Продовжити  строк  ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю “Асфальтний завод” м. Сміла, Черкаської області Юдицького Олександра Вікторовича терміном на 3 місяці.

3.  Зобов’язати ліквідатора банкрута – Юдицького Олександра Вікторовича за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт про проведену роботу.     

4.  Копію ухвали надіслати фізичній особі – підприємцю Товмасяну Саркісу Мартіковичу, управлінню Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі, управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Черкаській області, Черкаському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, товариства з обмеженою відповідальністю “Нова економічна політика” та ліквідатору Юдицькому Олександру Вікторовичу. 

         Суддя                                                                               А.В. Васянович