flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 18-14-08/466 від 9 червня 2015 року (заміна сторони правонаступником)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

09 червня 2015 року                            Справа № 18-14-08/466

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

секретар судового засідання – Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області – представник не з’явився,

ліквідатора Занька Миколи Миколайовича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

заяву              Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного

                       управління ДФС у Черкаській області про заміну учасника

                       на його правонаступника

у справі

за заявою      закритого акціонерного товариства “Смілапромбуд”, м. Сміла,

                      Черкаської області

до                  Радіоприладного заводу “Оризон”, м. Сміла, Черкаської області

про               визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 травня 2013 року припинено повноваження ліквідатора Легкого Тараса Івановича та призначено ліквідатором Радіоприладного заводу “Оризон” арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 09 квітня 2015 року строк  ліквідаційної  процедури та повноваження ліквідатора Радіоприладного заводу “Оризон”, м. Сміла, Черкаської області Занька Миколи Миколайовича продовжено на 6 місяців.

Від Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного                         управління ДФС у Черкаській області надійшло клопотання про заміну Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області на її правонаступника Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 09 квітня 2015 року розгляд заяви Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області було призначено на 22 квітня 2015 року.

Проте, судове засідання 22 квітня 2015 року не відбулося, у зв’язку з відпусткою головуючого по справі судді.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 21 травня 2015 року призначено розгляд заяви Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області призначено на 09 червня 2015 року.

Викликаний в судове засідання представник Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області про час та місце проведення судового засідання було належним чином повідомлено, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор (голова ліквідаційної комісії) в судовому засіданні проти заяви Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області про заміну учасника на його правонаступника не заперечував.

Розглянувши вищевказане клопотання судом встановлено наступне:

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №311 від 06 серпня 2014 року “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізувати територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

В додатку 2 до Постанови Кабінету Міністрів України №311 від 06 серпня 2014 року визначено конкретних правонаступників територіальних органів Міндоходів – територіальні органи ДФС, до яких вони приєднуються. В результаті цього утворена нова юридична особа з назвою Смілянська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Черкаській області, яка є правонаступником Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області.

04 лютого 2015 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців внесено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи – Смілянська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Черкаській області.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 25 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне клопотання ініціюючого кредитора задовольнити та здійснити заміну Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області на її правонаступника.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. 22, 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 25, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання кредитора про заміну Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області на її правонаступника задовольнити.

2.  Здійснити заміну Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області на її правонаступника Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області.

3.  Копію ухвали надіслати Смілянській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області та ліквідатору (голові ліквідаційної комісії) Заньку Миколі Миколайовичу.

Суддя                                                                          А.В. Васянович