flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 18-14-08/466 від 17 січня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури) (2)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"17" січня 2017 р.                                             Справа № 18-14-08/466

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

секретар судового засідання – Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від публічного акціонерного товариства “Акціонерний комерційний промислово – інвестиційний банк” – представник не з’явився,

від управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі – представник не з’явився,

від Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області – представник не з’явився,

від публічного акціонерного товариства “По газопостачанню та газифікації “Черкасигаз” – Саражан Н.М. - представник за довіреністю,

від Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – Андрієнко Є.В. - представник за довіреністю,

від прокуратури м. Черкаси – Зубенко В.С. – прокурор відділу прокуратури Черкаської області,

від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – представник не з’явився,

від товариства з обмеженою відповідальністю “Концепт ЮЕЙ” – Дітковський А.М. - представник за довіреністю,

ліквідатора Занька Миколи Миколайовича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання   ліквідатора (голови ліквідаційної комісії) про продовження строку

                      ліквідаційної процедури

у справі

за заявою      закритого акціонерного товариства “Смілапромбуд”, м. Сміла,

                      Черкаської області

до                  Радіоприладного заводу “Оризон”, м. Сміла, Черкаської області

про               визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 травня 2013 року припинено повноваження ліквідатора Легкого Тараса Івановича та призначено ліквідатором Радіоприладного заводу “Оризон” арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 05 липня 2016 року строк  ліквідаційної  процедури та повноваження ліквідатора Радіоприладного заводу “Оризон”, м. Сміла, Черкаської області Занька Миколи Миколайовича продовжено на 6 місяців.

05 січня 2017 року до господарського суду Черкаської області надійшло клопотання від ліквідатора (голови ліквідаційної комісії) про продовження строку ліквідаційної процедури строком на 6 місяців.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 05 січня 2017 року розгляд клопотання ліквідатора (голови ліквідаційної комісії) про продовження строку ліквідаційної процедури було призначено на 17 січня 2017 року.

Викликані в судове засідання представники публічного акціонерного товариства “Акціонерний комерційний промислово – інвестиційний банк”,  управління Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі, Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в судове засідання не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Вищевказані учасники судового процесу були належним чином повідомлені про час та місце розгляду заяви, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор (голова ліквідаційної комісії) в судовому засіданні клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців підтримав та просив суд його задовольнити.

Представники кредиторів присутні в судовому засіданні проти продовження строку ліквідаційної процедури не заперечували.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора (голови ліквідаційної комісії) задовольнити з наступних підстав:

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України ”Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури, в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно – правовими актами.

Отже, продовження господарським судом строку ліквідації банкрута неможливо без одночасного продовження строку повноважень ліквідатора банкрута, вказані процедури у справі про банкрутство є взаємопов’язаними.

Відповідно до ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Згідно ст. 40 Закону затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 Закону, є підставою для припинення провадження у справі.

Отже, ліквідаційна процедура завершується поданням до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, при цьому, час розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу судом не включається до строку ліквідаційної процедури.

Ліквідатор зобов’язаний вжити ліквідаційних заходів та передати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.

Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не містить правових наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури.

Як вбачається з матеріалів справи, комітет кредиторів на засіданні, яке відбулося 16 січня 2017 року (протокол №31) підтримав клопотання ліквідатора  про продовження строку ліквідаційної процедури  та його повноважень.

Приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, суд  вважає  за  необхідне клопотання голови ліквідаційної комісії задовольнити та на підставі  ст. ст. 22, 24  Закону продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців, зобов’язати ліквідатора за результатами виконаної роботи надати суду звіт та ліквідаційний баланс.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. 22, 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.  Клопотання ліквідатора (голови ліквідаційної комісії) банкрута - арбітражного керуючого Занька Миколи Миколайовича про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити.

2.  Продовжити  строк ліквідаційної  процедури та повноваження ліквідатора Радіоприладного заводу “Оризон”, м. Сміла, Черкаської області Занька Миколи Миколайовича на 6 місяців.

3.  Зобов’язати ліквідатора банкрута – Занька Миколи Миколайовича за результатами виконаної роботи надати суду та комітету кредиторів звіт про проведену роботу.

4.  Копію ухвали надіслати публічному акціонерному товариству “Акціонерний комерційний промислово – інвестиційний банк”, управлінню Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі, Смілянській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, публічному акціонерному товариству “По газопостачанню та газифікації “Черкасигаз”, Головному територіальному управлінню юстиції у Черкаській області, прокуратурі м. Черкаси, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, товариству з обмеженою відповідальністю “Концепт ЮЕЙ” та ліквідатору (голові ліквідаційної комісії) Заньку Миколі Миколайовичу.

Суддя                                                                                   А.В. Васянович