flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 18/724 від 11 червня 2015 року (змінено арбітражного керуючого)

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11 червня 2015 року                                                          Справа № 18/724

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Васяновича А.В.,

секретар судового засідання – Гень С.Г.,

за участю представників сторін:

від публічного акціонерного товариства “Черкасиобленерго” – Легкий Т.І. - представник за довіреністю,

від державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області – Остроушко Т.В. - представник за довіреністю,

від управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області – Кабаннік М.В. - представник за довіреністю, 

від комунального підприємства “Черкаська служба чистоти” - представник не з’явився,

ліквідатора Коваля Сергія Андрійовича,

          від Головного управління юстиції в Черкаській області – Кузьменко А.О.-  представник за довіреністю,

         арбітражного керуючого  Постоленка Володимира Олексійовича,

         від прокуратури міста Черкаси – Завгородній О.О. – прокурор відділу прокуратури Черкаської області,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою      Черкаської державної житлово – побутової фірми “Обрій -1”,

                      м. Черкаси

про               визнання банкрутом,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 29 вересня 2009 року Черкаську державну житлово – побутову фірму “Обрій -1” визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців та призначено ліквідатором банкрута – арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 23 березня 2010 року припинено повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича та призначено ліквідатором Черкаської державної житлово – побутової фірми “Обрій -1” м. Черкаси арбітражного керуючого Коваля Сергія Андрійовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 24 березня 2015 року розгляд справи було відкладено на 16 квітня 2015 року, у зв’язку з заявленим усним клопотанням ліквідатора про його заміну.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 16 квітня 2015 року розгляд справи було відкладено на 06 травня 2015 року.

Проте, судове засідання 06 травня 2015 року не відбулося, у зв’язку з відпусткою головуючого по справі судді.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 21 травня 2015 року призначено розгляд справи в судовому засіданні на 11 червня 2015 року.

Викликаний в судове засідання представник комунального підприємства “Черкаська служба чистоти” не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Комунальне підприємство “Черкаська служба чистоти” було належним чином повідомлене про час та місце розгляду клопотання ліквідатора, що підтверджується реєстром поштових відправлень господарського суду Черкаської області.

Ліквідатор в судовому засіданні клопотання про дострокове припинення своїх повноважень підтримав, проте, письмової заяви суду не надав.

Представники кредиторів проти клопотання ліквідатора не заперечували.

Ухвалою суду від 24 березня 2015 року судом було запропоновано комітету кредиторів та Головному управлінню юстиції в Черкаській області до 15 квітня 2015 року надати господарському суду пропозицію щодо кандидатури ліквідатора у справі про визнання банкрутом Черкаської державної житлово – побутової фірми “Обрій -1”.

Однак комітет кредиторів своїм правом щодо надання пропозиції про кандидатуру ліквідатора банкрута не скористався, відповідних документів суду не надав.

14 квітня 2015 року від арбітражного керуючого Постоленка Володимира Олексійовича до суду надійшла заява від 10 квітня 2015 року в порядку ст. 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення учасників судового процесу, судом враховано наступне:

Відповідно до ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” арбітражний керуючий має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обов'язків.

Відповідно до п. 8 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Водночас, остаточне рішення щодо вибору кандидатури арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та його призначання приймає суд, беручи до уваги пропозиції учасників справи, а також інші обставини.

Під час розгляду справи завдання суду полягає у створенні належних умов для забезпечення реалізації прав учасниками справи і в той же час господарський суд у справі про банкрутство обмежений чітко встановленими Законом строками.

Оскільки комітетом кредиторів не було надано пропозиції щодо нової кандидатури ліквідатора, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Постоленка Володимира Олексійовича.

При цьому судом враховано достатній досвід роботи даного арбітражного керуючого, його освіту, показники роботи у попередніх справах, наявність організаційних та технічних можливостей виконувати свої обов'язки.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вжити ліквідаційних заходів та передати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.

Приймаючи до уваги, що у встановлені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, а також призначення нового ліквідатора, суд  вважає за  необхідне на  підставі  ст. ст. 22, 24 Закону, продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на 6 місяців, а також зобов’язати новопризначеного ліквідатора за результатами виконаної роботи надати суду звіт та ліквідаційний баланс.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. ст. 31, 22, 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.     Припинити повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Коваля Сергія Андрійовича.

2.     Призначити ліквідатором Черкаської державної житлово – побутової фірми “Обрій -1” м. Черкаси арбітражного керуючого Постоленка Володимира Олексійовича (свідоцтво  про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1392 від 09 липня 2013  року), який мешкає за адресою: 18001, вул. Пушкіна, 67, кв. 97, м. Черкаси.

3.     Зобов’язати арбітражного керуючого Коваля Сергія Андрійовича передати ліквідатору банкрута – Постоленку Володимиру Олексійовичу бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності Черкаської державної житлово – побутової фірми “Обрій -1”.

4.     Зобов’язати ліквідатора банкрута – Постоленка Володимира Олексійовича за результатами виконаної роботи надати суду та комітету кредиторів звіт про проведену роботу.

5.     Зобов’язати ліквідатора банкрута – Постоленка Володимира Олексійовича - не рідше одного разу на місяць надавати комітету кредиторів та суду поточний звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу кредиторів та суду. 

6.     Продовжити строк ліквідаційної процедури Черкаської державної житлово – побутової фірми “Обрій -1” м. Черкаси на 6 місяців.

7.     Копію ухвали надіслати представникам комітету кредиторів: публічному акціонерному товариству “Черкасиобленерго”, державній податковій інспекції у м. Черкаси, управлінню Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, комунальному підприємству “Черкаська служба чистоти”, арбітражному керуючому Ковалю Сергію Андрійовичу, ліквідатору Постоленку Володимиру Олексійовичу, Головному управлінню юстиції в Черкаській області та прокуратурі міста Черкаси.

Суддя                                                                                 А.В. Васянович