flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01/5026/1155/2011 від 22 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 

22 січня 2014 року                                      Справа №   01/5026/1155/2011

 

         Суддя господарського  суду Черкаської  області Чевгуз О.В., розглянувши заяву ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою публічного акціонерного товариства «Дочірній банк Сбербанку Росії», м. Київ

до товариства з обмеженою відповідальністю «Агротрейд», м. Черкаси

про  визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 17 липня 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича.

         До суду з заявою про продовження строку ліквідаційної процедури звернувся ліквідатор банкрута.    

Дослідивши матеріали справи, вбачається за необхідне заяву ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі – Закон)    провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури  в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, активів банкрута, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про її продовження розглянуто комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів від 17 січня 2014 року) вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута та повноважень ліквідатора банкрута.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 22, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

 

УХВАЛИВ:

         Заяву ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  товариства з обмеженою відповідальністю «Агротрейд» та повноважень ліквідатора банкрута –арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича на шість місяців.

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

 

 

Суддя