flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 925/1218/13 від 14 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

        14 січня 2013 року

Справа №925/1218/13

 

                                                                               вх. № 28125/13 від 10.12.2013

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особистоЛевченка В.М. (ліквідатор банкрута), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника          ліквідатора банкрута Левченка В.М.

про                    визначення  розмірів основної та додаткової грошової

                          винагороди арбітражного керуючого за виконання

                          повноважень ліквідатора банкрута

у справі за заявою

боржника           приватного підприємства "Енерголенд"

про            його банкрутство, –

ВСТАНОВИВ:

Арбітражний керуючий, на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 27.11.2013 №1) звернувся до суду з клопотанням про визначення основної грошової винагороди арбітражного керуючого у розмірі 5000 грн. на місць та додаткової грошової винагороди у розмірі 10% від обсягу погашених вимог кредиторів.

У судовому засіданні арбітражний керуючий заявлене клопотання підтримав.

Кредитор НВО "Термопласт" був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання, однак участі свого представника у судове засідання не забезпечив, про причини його неявки до суду не повідомив.

Відповідно до ст.75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом засовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Частиною 3 статті 115 Закону-2013 визначено, що грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Враховуючи, що нарахування заробітної плати керівнику боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури ліквідації банкрута не відбувалось, а встановлений розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого у сумі  5000 грн. на місць не перевищує десяти мінімальних заробітних плат та затверджений рішенням зборів комітету кредиторів боржника, суд вважає, що клопотання арбітражного керуючого в цій частині підлягає задоволенню.

Додаткова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією відповідно до частини 3 статті 115 Закону-2013 визначається у розмірі 3% від обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів.

Ліквідатор банкрута, у заявленому ним клопотанні, просив визначити додаткову грошову винагороду у розмірі 10% від обсягу погашених вимог кредиторів, однак підстав, з яких він та комітет кредиторів пропонують суду визначити такі її розміри, не навів. За таких обставин, та за аналогією закону, суд визначає додаткову грошову винагороду ліквідатора банкрута в розмірі 3%  від обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів.

Керуючись ст. 115 Закону-2013, суд –

УХВАЛИВ:

1. Визначити основну грошову винагороду арбітражного керуючого Левченка В.М.  за виконання ним повноважень ліквідатора банкрута у розмірі 5000 грн. на місць та додаткову грошову винагороду в розмірі 3% від обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів.

2. Арбітражному керуючому забезпечити ведення обліку для складення звіту про нарахування та виплату грошової винагороди.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено у понеділок 20.01.2014.

Направити дану ухвалу рекомендованим листом арбітражному керуючому, кредитору (1), боржнику.

 

С у д д я                                                                      Хабазня Ю.А.

4