flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 14/1525 від 21 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

          21 січня 2014 року

Справа №14/1525

 

                                                                       вх. № 29176/13 від 23.12.2013

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особисто – арбітражного керуючого Левченка В.М. (ліквідатор банкрута), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву

заявника   Уманського міського центру зайнятості

про            визнання поточним кредитором

у справі за заявою

боржника                    дочірнього підприємства “Житлово-експлуатаційне

                                      управління” ВАТ “Трест “Уманьпромжитлобуд”

про                               визнання його банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Після визнання боржника банкрутом заявник, Уманський міський центр зайнятості, звернувся до суду із заявою про визнання поточним кредитором боржника на суму 4005,60 грн.

Заявник та кредитори державна податкова інспекція у м.Умань, виконавча дирекція Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак участі своїх представників у судове засіданні не забезпечили, про наявність поважних причин неявки представника не повідомили.

У судовому засіданні ліквідатор банкрута проти заявлених вимог не заперечував.

Відповідно до ст.75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Заслухавши ліквідатора банкрута та дослідивши наявні у справі докази суд установив, що заявлені вимоги є обгрунтованими, підтверджуються наданими заявником доказами (поданою боржником розрахунковою відомістю) і підлягають визнанню у повному обсязі з наступних підстав.

Ухвалою суду від 09.06.2009 порушено провадження у справі про банкрутство боржника. Постановою суду від 22.06.2009 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за четвертий квартал 2007 року (тобто станом на 01.01.2008) боржником вказано на заборгованість зі сплати страхових внесків, строк сплати яких не настав, на суму 4005,60 грн.

Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із змінами, останні з яких внесені Законом України від 02.10.2012 №5405-VI /тобто в редакції, чинній до 19.01.2013/, далі – Закон-1992) з дня прийняття господарським судом  постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута та зобов’язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів) вважається таким, що настав. Вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

Таким чином, вимоги заявника є поточними, оскільки виникли після порушення провадження, строк виконання зобов’язання зі сплати страхових внесків на суму 4005,60 грн. за Законом-1992 настав з 22.06.2009.

Оскільки у справі здійснюється спрощена процедура ліквідації боржника і заявники не могли заявити вимоги до визнання боржника банкрутом, останні підлягають визнанню у процедурі ліквідації і включенню до реєстру вимог кредиторів.

Керуючись ст.23, 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд –

УХВАЛИВ:

Визнати Уманський міський центр зайнятості кредитором боржника та включити його вимоги до реєстру вимог кредиторів на суму 4005,60 грн. основного боргу (страхові внески) – у другу чергу.

 

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 23.01.2014.

Направити дану ухвалу рекомендованим листом  ліквідатору, заявнику, членам комітету кредиторів (3).

 

Суддя                                       Ю.А. Хабазня

6