flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 05/5026/1832/2012 від 16 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

         "16" січня 2014 р.                                    Справа № 05/5026/1832/2012

                                                                             

Господарський суд Черкаської області у складі судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання Хелис Н.М.,

за участю ліквідатора  - Смілянця С.М. особисто,

представника ініціюючого кредитора – Прокопенко О.Р. за довіреністю,

від боржника: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора Смілянця С.М. про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження

у справі за заявою Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до дочірнього підприємства "Долина" відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства" про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 06.12.2012 на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника  або  визнання  його банкрутом” (далі –Закон) порушено провадження у справі про банкрутство дочірнього підприємства "Долина" відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства"(с. Владиславчик, Монастирищенський район, Черкаська обл., 19123, код 32256697).

Постановою господарського суду Черкаської області від 20.12.2012 дочірнє підприємство "Долина" відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором призначено Христинівську міжрайонну Державну податкову інспекцію Черкаської області.

Ухвалою суду від 21.03.2013 припинено повноваження ліквідатора Христинівської міжрайонної Державної податкової інспекції Черкаської області, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича.

Ухвалою суду від 10.12.2013 замінено кредитора у справі №05/5026/1832/2012 - Христинівську міжрайонну державну податкову інспекцію Черкаської області Державної податкової служби на Христинівську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області.

 Ліквідатор дочірнього підприємства "Долина" відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства" Смілянець С.М. звернувся до суду з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі. Клопотання мотивовано тим, що ліквідатором виконані всі необхідні дії для встановлення активів боржника і за результатами ліквідаційного балансу майно у боржника відсутнє.

         Ухвалою суду від 24.12.2013 подане клопотання призначено до розгляду у судове засідання на 16.01.2014.

У судове засідання з’явилися ліквідатор та представник ініціюючого кредитора. 

         У судовому засіданні ліквідатор банкрута клопотання про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі підтримав та просив його задовольнити, з підстав та мотивів викладених у ньому. Представник ініціюючого кредитора підтримала клопотання ліквідатора у повному обсязі та просила його задовольнити.

Боржник належним чином повідомлявся про час і місце розгляду справи. Представник боржника в судове засідання не з’явився, причина нез’явлення суду не повідомлена.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора банкрута та представника ініціюючого кредитора, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та припинити провадження у справі.

Ліквідатор надав господарському суду звіт про виконану роботу.

Частиною 1 ст. 25 Закону визначені повноваження ліквідатора, зокрема, останній з дня його призначення: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

В місячний строк кредиторські вимоги на адресу ліквідатора не надходили.

Вимоги ініціюючого кредитора – Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області, становлять  65       969,43 грн.

З метою встановлення ліквідаційної маси банкрута, виявлення майнових активів банкрута ліквідатором отримано наступні відомості про боржника:

- За отриманою інформацією Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.04.2013 № 09/03/7805/КК встановлено, що за наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими реєстраторами власників іменних цінних паперів, та адміністративними даними, наданими зберігачами цінних паперів відповідно до Положення про порядок складання адміністративних даних депозитарними установами, що здійснюють депозитарну діяльність зберігання цінних паперів, та подання відповідних документів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, станом на 31.12.2012 р. дочірнє підприємство “Долина” відкритого акціонерного товариства “Іванівського ремонтно-транспортного підприємства” серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу), відсутнє.

- У відповідності до інформації відділу статистики у Монастирищенському районі Головного управління статистики у Черкаській області від 03.04.2013 року № 31/96 встановлено, що за 2011-2012 роки ДП “Долина” не було включено до статистичного обстеження зі статистики праці, оскільки припинило свою виробничу діяльність; фінансові звіти разом із розшифровками ДП “Долина” до органів статистики не подавало.

Інформацією Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті від 16.04.2013 року за № 2001-4/9.2.2/45-13 повідомлено, що згідно електронної версії Суднової книги України та Державного суднового реєстру України по місту Києву, відповідно до якої записи щодо суден, власником або судновласником яких є ДП “Долина” у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі відсутні.

Відповідно до інформації УДАІ УМВС Уманського відділення ВРЕР від 06.04.2013 року № 654, станом на 06.04.2013 р., за ДП “Долина” (код 32256697) зареєстровані транспортні засоби не значаться.

Відповідно до інформації відділення Державтоінспекції Монастирищенського РВ УМВС України в Черкаській області від 09.04.2013 № 68,  згідно АІС “Картотека” та АІС “Автомобіль” за ДП “Долина” транспортних засобів не зареєстровано.

- Згідно інформації Головного державного інспектора по Уманському району інспекції Держтехнагляду   Черкаської   облдержадміністрації   від   24.09.2013   року   за   № 2604 за банкрутом, відповідно до облікових даних інспекції, числиться техніка:

-        Комбайн зернозбиральний СК-5М-1 “Нива”, 1991 року випуску, д.н.з. 09430 МН:

-        Трактор гусеничний Т-70СМ, 1990 року випуску, д.н.з. 02341 МН;

-        Екскаватор ЄО-2621, 1990 року випуску, д.н.з. 02338 МН;

-        Трактор колісний МТЗ-80, 1987 року випуску, д.н.з. 14506 МН;     

-         Трактор колісний Т-150К, 1991 року випуску, д.н.з. 14550 МН;

-        Трактор колісний К-701, 1984 року випуску, д.н.з. 14549 МН.

         На правах власності техніка за банкрутом не реєструвалась та з обліку не знімалась; протягом п'яти років зміна права власності на техніку, що була зареєстрована за ДП “Долина” на будь-яку юридичну чи фізичну особу не проводилась; вилучення свідоцтв про реєстрацію інспекцією не проводилась; протягом 2009-2011 років на Державний технічний огляд техніка не подавалась. Зазначене свідчить про відсутність права власності банкрута на вказану техніку.

- З метою отримання інформації по техніці, яка зареєстрована за банкрутом, направлено запит до Монастирищенського відділу ДВС Монастирищенського РУЮ в Черкаській області, у відповідності до якого отримано інформацію від 15.04.2013 № 1696/09-34, згідно якої виконавче провадження з виконання рішень судів про стягнення з ДП “Долина” боргів на користь стягувачів було завершене у 2012 році, а виконавчі документи повернуті стягувачам. Під час виконання зведеного виконавчого провадження, державним виконавцем майно не описувалось та не реалізовувалося, техніка, яка зареєстрована за боржником у Монастирищенській інспекції ДТН відсутня, що засвідчено актом державного виконавця від 02.12.2008 року. Виконавчі документи про стягнення заробітної плати у Монастирищенському відділі ДВС не перебували.

Отже, за результатами проведеної роботи, встановлено відсутність рухомого майна в наявності, в результаті чого майно до ліквідаційної маси не увійшло, та його реалізація не проводилась.

У відповідності до інформації Монастирищенського виробничого відділку комунального підприємства “Черкаське ООБТІ” за вих. № 105 від 14.11.2012 р. встановлено, що за ДП “Долина” ВАТ “Іванівського РТП” об'єктів нерухомого майна не зареєстровано.

За інформацією Відділу Держземагенства у Монастирищенському районі Черкаської області від 04.03.2013 № 75  станом на 04.04.2013 року відповідно земельно-облікових документів відділу Держземагенства за ДП “Долина” земельних ділянок на праві власності чи користування в адмінмежах Монастирищенського району не рахується. Договори оренди (суборенди) на землі державної власності із ДП “Долина” у відділі не реєструвалися. Державні акти на право постійного користування на землі сільськогосподарського призначення ДП “Долина” не видавалися. Договори оренди із громадянами власниками земельних ділянок (паїв) із ДП “Долина” відділом Держземагенства не реєструвалися.

У відповідності до інформації Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області від 03.04.2013 року № 18-09-1530 ДП “Долина” (код ЄДРПОУ 32256697), с Владиславчик, Монастирищенський район, Черкаська область, 19123, регіональним відділенням не створювалось, робота по визначенню наявності державної частки не проводилася. Відомості щодо майна інших форм власності та державного майна, яке знаходиться в управлінні інших органів, уповноважених управляти державним майном, у регіональному відділенні відсутні.

У відповідності до довідки про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків № 19297/23-3 від 01.09.2011 р., наданої ВПМ Уманської ОДПІ, боржник, його керівні органи, за адресою реєстрації не знаходяться.

Згідно довідки Монастирищенського відділення Христинівської МДПІ Черкаської області ДПС від 14.11.2012 № 3778/15, остання звітність ДП “Долина” ВАТ “Іванівського РТП” подана за березень 2009 року та на протязі 42 (сорока двох) місяців не проводилась.

Акт контрольної перевірки інвентаризації цінностей на ДП “Долина” ВАТ “Іванівського РТП”, яка проводилася 21.06.2013 року комісією у складі голови: арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича; членів комісії: представника кредитора Христинівської МДПІ Муха Людмили Петрівни; представника ДП Долина” ВАТ “Іванівського РТП”, фахівець у галузі права, ФОП СПД Кравченко Роман Михайлович; суб'єкт оціночної діяльності, представник ТОВ “Уманський центр оцінювачів” Коваленко Андрій Михайлович, встановлено відсутність будь-яких активів а також документації банкрута.

         За отриманою інформацією Христинівської МДПІ від 16.11.2012 року № 3801/18-013 за ДП “Долина” рахувалися відкриті рахунки у фінансових установах: - Черкаська обласна дирекція AT “Райффайзен Банк Аваль” - № 260045308 (відкритий 28.10.2003 року - українська гривня); - Черкаське головне регіональне управління ПАТ “ПриватБанк” м. Черкаси - № 26006060006473, відкритий 20.04.2005 року - українська гривня; № 26053051502657, відкритий 21.04.2005 року - українська гривня.

 На запит ліквідатора було отримано інформацію від Райффайзен Банк Аваль від 17.07.2013 року № С24-43-0-1-17 згідно якої встановлено, що рахунок ДП “Долина” закритий 15.04.2010 року.

За направленим запитом до ПАТ КБ “ПриватБанк” отримано відповідь від 25.09.2013 року № 20.1.0.0.0/7-201309018/1989 згідно якої повідомлено про обіг грошових коштів по рахунках та надано виписку по рахунку на 3 сторінках.

Надані документи було проаналізовано ліквідатором банкрута, та встановлено, що рух коштів відбувався з травня 2005 року по червень 2006 року. У подальшому рух коштів відсутній будь-який. Залишків коштів не встановлено.

Направлено запит до Монастирищенського РВ УМВС, на який листом від 10.04.2013 № 1351 повідомлено, що протягом останніх трьох років дозволів на виготовлення печаток та штампів ДП “Долина” не видавалось. Заяв та повідомлень про втрату печаток та штампів ДП “Долина”, а також звернень посадових осіб про вчинення злочинів стосовно їх незаконного обігу та підроблення документів протягом останніх трьох років до райвідділу не надходило.

За інформацією Владиславчицької сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, за місцем розташування боржника, об'єкти соціально-культурного призначення відсутні,  трудовий архів ДП “Долина” ВАТ “Канівського РТП” Владиславчицькій сільській раді не передавався.

У   процесі   ліквідаційної   процедури   ДП   “Долина   “ВАТ   “Іванівського   РТП” встановлено, що у відповідності до публікації в офіційному віснику України “Голос України” № 83 (5083) від   11.05.2011   р.   ВАТ  “Іванівське  ремонтно-транспортне  підприємство”  код  ЄДРПОУ 03755035 постановою господарського суду Одеської області від 19.04.2011 року у справі №2/17-613/2011 визнано банкрутом та відкрито

За допомогою інформаційного порталу Єдиний реєстр судових рішень отримано інформацію за параметрами пошуку судової справи господарського суду Одеської області № 2/17-613-2011 встановлено, що ухвалою від 19.11.2013 року про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі № 2/17-613-2011 господарського суду Одеської області звіт ліквідатора затверджено, провадження у справі припинено, ВАТ (Іванівське РТП” ліквідовано у зв'язку із банкрутством.

Дебіторська заборгованість банкрута за результатами проведених ліквідаційних заходів не встановлена.

Вимоги по оплаті послуг арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича 18 981,71 гривень.

Вказані кредиторські вимоги не погашалися у зв'язку із відсутністю ліквідаційної маси банкрута.

В результаті вжитих заходів ліквідатором не виявлено майна та майнових активів належних ДП "Долина" відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства", які можливо спрямувати на погашення кредиторської заборгованості.

Згідно з ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);

відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;

реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

З поданого ліквідатором звіту та доданих до нього документів вбачається  відсутність активів банкрута: (незавершене будівництво,  основні  засоби,  дебіторська  заборгованість,  довгострокові фінансові інвестиції, довгострокова дебіторська заборгованість, відстрочені податкові активи) та оборотних активів (запаси, векселі одержані, дебіторська заборгованість за товари, послуги, дебіторська заборгованість за розрахунками, поточні фінансові інвестиції, грошові кошти та їх еквіваленти) за рахунок яких можливе погашення боргу відсутні.

Судом встановлено, що під час ліквідаційної процедури вимоги ініціюючого кредитора задоволені не були.

Згідно з п. 6 ст. 40 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 цього Закону.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 86 ГПК України,  ст. 32, п. 6 ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” суд, - 

 

УХВАЛИВ:

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс дочірнього підприємства "Долина" Відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства"  затвердити.

         Дочірнє підприємство "Долина" Відкритого акціонерного товариства "Іванівського ремонтно-транспортного підприємства" (с. Владиславчик, Монастирищенський район, Черкаська обл., 19123, код 32256697), як юридичну особу, ліквідувати у зв'язку з банкрутством.

          Провадження у справі припинити.

          Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою господарського суду Черкаської області від 06.12.2012.

         Скасувати арешт, накладений ухвалою господарського суду Черкаської області від 06.12.2012, на все майно та кошти на рахунках боржника.

Припинити повноваження Смілянця Сергія Миколайовича, як ліквідатора банкрута.

 

Копію ухвали надіслати Смілянцю С.М., ініціюючому кредитору, боржнику, Головному управлінню юстиції в Черкаській області, державному реєстратору (Реєстраційна служба Монастирищенського РУЮ), Відділу ДВС Монастирищенського РУЮ, Головному управлінню статистики у Черкаській області.

 

         Суддя                                                                          В.А. Швидкий