flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 925/2130/13 від 14 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

 

ПОСТАНОВА

 

 "14" січня 2014 р.                                                      Справа № 925/2130/13

 

         Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді: Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю: голови ліквідаційної  комісії боржника - Прохоренко  С.В,   арбітражного керуючого -  Іванюка О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи комунального підприємства "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради про порушення справи про банкрутство, -

                                               ВСТАНОВИВ:

Голова ліквідаційної комісії, виконуюча обов'язки директора комунального підприємства "Черкасижитлосервіс"  30.12.2013 звернулась до суду із заявою про порушення справи про банкрутство комунального підприємства "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради.

         Керуючись ст. 95 та  ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання  його банкрутом" в редакції від 19.01.2013, судом 30.12.2013 здійснено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.  30.12.2013 надійшла електронна довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого, згідно якої автоматизовано визначено ним Гаврилюка Є.В., № свідоцтва арбітражного керуючого - 18, дата видачі свідоцтва - 30.01.2013.

Ухвалою суду від 31.12.2013 заява про порушення справи про банкрутство комунального підприємства "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради прийнята до розгляду, підготовче засідання призначено на 14.01.2014, викликано в засідання представника заявника, зобов'язано арбітражного керуючого Гаврилюка Є.В. до 10.01.2014  надати господарському суду заяву про участь у справі про банкрутство в якості ліквідатора.

Копія ухвали суду від 31.12.2013, була направлена арбітражному керуючому Гаврилюку Є.В. рекомендованим листом з повідомленням про вручення та електронною поштою.

Арбітражний керуючий Гаврилюк Є.В. у судове засідання не з'явився,  заяву про участь у справі про банкрутство в якості ліквідатора  на виконання вимог ухвали суду не надав, не повідомивши про причини.

До суду не надійшло поштове повідомлення про вручення чи про невручення ухвали суду від 31.12.2013 Гаврилюку Є.В.,  однак у суду є довідка про доставку електронного листа, а саме ухвали суду від 31.12.2013 в електронному  вигляді одержувачу - Гаврилюку Є.В. на його електронну адресу 31.12.2013.

До початку судового засідання  до суду надійшли такі документи:

- клопотання факсом від Центрального відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції  про розгляд справи  без участі його  представника та про направлення копії прийнятого рішення по справі на адресу ВДВС;

- заява, з доданими копіями: посвідчення, свідоцтва арбітражного керуючого, договору добровільного страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого,  від арбітражного керуючого Іванюка О.М.  про згоду та прохання призначити його арбітражним керуючим - ліквідатором (розпорядником майна, керуючим санацією) у даній справі.

         У судовому засіданні:

         - арбітражний керуючий Іванюк О.М. підтримав свою заяву про призначення його ліквідатором у даній справі;

         - голова  ліквідаційної комісії - виконуюча обов'язки директора боржника  підтримала заяву про порушення справи про банкрутство боржника, погодилась призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Іванюка О.М.

Дослідивши подані суду матеріали, заслухавши голову ліквідаційної комісії - виконуючої обов'язки директора боржника, розглянувши заяву арбітражного керуючого Іванюка О.М., клопотання Центрального відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції ,  судом встановлено наступне.

Центральний відділ ДВС Черкаського міського управління юстиції  не викликався ухвалою суду від 31.12.2013 у  дане судове засідання,  копія ухвали суду була направлена для відома та у разі необхідності вжиття заходів відповідно до законодавства, тому клопотання ВДВС про розгляд справи  без участі його  представника та про направлення копії прийнятого рішення по справі на адресу ВДВС є підлягаючим задоволенню.

Комунальне підприємство "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради  створене відповідно до рішення Черкаської обласної ради від 15.11.2007 №13-23/V "Про створення комунального підприємства "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради".

22.03.2013 Черкаською обласною радою  прийнято рішення №21-28/VI " Про припинення діяльності комунального підприємства "Черкасижитлосервіс"

В Бюлетені державної реєстрації №245 (10) від 15 квітня 2013 року  розміщено повідомлення про припинення юридичної особи.

Ліквідаційною комісією після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторів складено проміжний ліквідаційний баланс.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції від 22.12.2011, далі за текстом Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 16 Закону у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності;

Боржник є суб’єктом підприємницької  діяльності, судом встановлена його неспроможність сплатити кредиторам борги. Згідно проміжного балансу боржника  на 30 вересня 2013 року поточні зобов'язання складають 439,60 тис.  грн.

         При визначенні розміру вимог за грошовими зобов'язаннями господарський суд враховує, що грошове зобов'язання (ст. 1 Закону) – зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.

Склад і розмір грошових зобов'язань, в тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.

Згідно зі ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Виходячи з наведеного, є підстави для порушення провадження у справі, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

При цьому суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури в разі виявлення майна у цій процедурі.

Приймаючи до уваги зазначене, враховуючи приписи ст. 37 Закону строк ліквідаційної процедури триває дванадцять місяців.

Згідно абзацу 3 п. 1 Розділу 10 "Прикінцеві та Перехідні положення" Закону щодо офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство на офіційному веб - сайті Вищого Господарського Суду України в мережі Інтернет, які набирають чинності через два роки з дня опублікування цього Закону. До набрання чинності цими положеннями офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство здійснюється в офіційних друкованих органах (газетах "Голос України" або "Урядовий кур'єр"), тому суд зобов'язує ліквідатора банкрута здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у вищезазначених газетах.

Відповідно до вимог ч. 2  ст. 95 Закону за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

         Згідно ч. 1-2  ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. Розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років. До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

За таких обставин вимоги боржника визнаються обґрунтованими, суд вважає за можливе застосувати положення ст. 95 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", є підлягаючою також заява арбітражного керуючого Іванюка О.М. про згоду та призначення його ліквідатором у справі.

Керуючись ст.ст. 1, 16, 37, ст. 95, ч. 1, 2 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції від 19.01.2013, ст.ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України суд –

ПОСТАНОВИВ:

          1. Порушити провадження у справі про банкрутство комунального підприємства "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради  (м. Черкаси, вул. Вернигори, 15, ідентифікаційний код 35631138).

2. Визнати комунальне підприємство "Черкасижитлосервіс" Черкаської обласної ради  (м. Черкаси, вул. Вернигори, 15, ідентифікаційний код 35631138) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

4. Ліквідатором банкрута призначити  арбітражного керуючого  Іванюка Олександра  Миколайовича (свідоцтво  про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1247, дата видачі 15.07.2013;  поштова адреса: 18003, м. Черкаси, а/с 707).

5. Зобов’язати ліквідатора банкрута  здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі.

Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута; кожні два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури з наданням відповідних доказів, що підтверджують цю інформацію

не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів) та ліквідаційний баланс.

Копію постанови направити боржнику, Черкаській обласній раді, кредиторам,  ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, Головному управлінню Міндоходів у Черкаській області, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції.

Повний текст постанови складено  16. 01.2014.

 

 

         Суддя                                                                          І.І. Гура