flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01-10/2347 від 14 грудня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

10 грудня 2014 року                                           Справа № 01-10/2347

          

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю учасників провадження у справі:

від кредиторів: Ігнатенко С.М. – представник за довіреністю державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області, Богма А.В. – представник за довіреністю управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, Титаренко Є.І. – представник за довіреністю товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаський деревообробний комбінат», Суржко К.В. – представник за довіреністю комунального підприємства «Облпаливо» Черкаської обласної ради,

від Черкаської міської ради: Луговський О.С. – представник за довіреністю,

ліквідатор: Новосельцев В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області справу за заявою ДП «Енергоальянс – Черкаси» ТОВ «Енергоальянс», м. Черкаси

до закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат», м. Черкаси

про визнання банкрутом, -                                                           

  

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 23 липня 2002 року закрите акціонерне товариство «Черкаський меблевий комбінат» (м. Черкаси, вул. Чигиринська, 15, код 22804495)  визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута 15 листопада 2012 року призначено арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича.  

До суду звернувся ліквідатор з клопотанням від 29 листопада 2013 року, у якому просить суд:

затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута,

ліквідувати закрите акціонерне товариство «Черкаський меблевий комбінат»,

припинити провадження у справі,

зобов’язати архівний відділ Департаменту Черкаської міської ради прийняти на зберігання без додаткових умов архівні документи банкрута,

стягнути з кредиторів, що включені до реєстру вимог кредиторів, на користь ліквідатора заборгованість з оплати послуг арбітражного керуючого у зв’язку з виконанням ним своїх обов’язків та відшкодування витрат за період з 15 листопада 2012 року по 14 листопада 2013 року на суму 30314 грн. 53 коп. пропорційно до заявлених вимог.

Заява призначена до розгляду в судовому засіданні.   

12 грудня 2013 року розгляд справи було відкладено на 09 січня 2014 року через  нез’явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу та необхідність витребування нових доказів.

Після відкладення представники ЧОФ АКБ «Укрсоцбанк», ВАТ «Руськополянський меблевий комбінат»,  управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі, ЗАТ «Промислово-фінансова корпорація «Єдині Енергетичні Системи України», Інформаційно-обчислювального центру Черкаської облспоживспілки, ДП «Електромонтаж 424» ЗАТ «Електромонтаж», ДП «Чигириненерготорг» ПАТ «Черкасиобленерго», Черкаської обласної ради профспілки працівників лісових галузей, Первинної профспілкової організації «Черкаський меблевий комбінат», ПАТ «Черкаський шовковий комбінат», торгівельно-закупівельної бази облспоживспілки, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно», Черкаського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих у судове засідання не з’явились, причин неявки не повідомили.

Від ліквідатора надійшло письмове доповнення від 08 січня 2014 року до  клопотання від 29 листопада 2013 року, з якого вбачається, що 24 грудня 2013 року відбулися збори кредиторів, обрано новий комітет кредиторів. Того ж дня, комітетом кредиторів на зборах за наслідками заслуховування звіту ліквідатора про виконану роботу вирішено затвердити звіт ліквідатора, закінчити ліквідаційну процедуру, затвердити оплату послуг арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича за кожен місяць здійснення ним повноважень ліквідатора закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат» у розмірі двох мінімальних заробітних плат, відмовлено ліквідатору у затвердженні звіту від 14 листопада 2013 року №1 за період з 15 листопада 2012 року по 14 листопада 2013 року  про оплату праці в сумі 27471 грн. 07 коп. та звіту про відшкодування витрат від 14 листопада 2013 року №1 в сумі 2843 грн. 46 коп., та пропорційного стягнення коштів з кредиторів відповідно до вимог, включених до реєстру вимог кредиторів закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат».

Відтак, з урахуванням доповнення ліквідатор просить:

затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута,

ліквідувати закрите акціонерне товариство «Черкаський меблевий комбінат»,

припинити провадження у справі,

зобов’язати архівний відділ Департаменту Черкаської міської ради прийняти на зберігання без додаткових умов архівні документи банкрута,

стягнути на користь Новосельцева Володимира Петровича з кредиторів, що включені до реєстру вимог кредиторів, суму заробітної плати арбітражного керуючого за кожен місяць здійснення ним свої повноважень – 27471 грн. 07 коп. та витрат арбітражного керуючого в сумі 2843 грн. 46 коп. пропорційно до заявлених вимог кредиторів.

У судовому засіданні ліквідатор клопотання та доповнення до того підтримав, просив задовольнити. Присутні представники кредиторів проти затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу, оплати послуг арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича за кожен місяць здійснення ним повноважень у розмірі двох мінімальних заробітних плат не заперечили, у затвердженні звіту про оплату праці та звіту про відшкодування витрат, а також пропорційного стягнення коштів з кредиторів – просили відмовити.

Представник Черкаської міської ради проти клопотання в частині зобов’язання архівного відділу Департаменту Черкаської міської ради прийняти на зберігання без додаткових умов архівні документи банкрута заперечив, оскільки документи такого характеру зберігаються в обласному архіві.

У судовому засіданні оголошувалася перерва до 10 січня 2014 року.

Після перерви від ліквідатора надійшло клопотання від 09 січня 2014 року, у якому просить суд затвердити йому заробітну плату за кожен місяць здійснення ним свої повноважень  в розмірі 27471 грн. 07 коп. та витрати арбітражного керуючого в сумі 2843 грн. 46 коп., клопотання  від 29 листопада 2012 року в частині пропорційного стягнення коштів відповідно  до заявлених вимог кредиторів – залишити без розгляду.

Ліквідатор та представники державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області, товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаський деревообробний комбінат» після перерви не з’явились.

 

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до п. 1.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України  «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діє з 19 січня 2013 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Зважаючи на те, що провадження у справі про банкрутство боржника порушене ухвалою господарського суду Черкаської області від 05 липня 2000 року, тобто до моменту набрання чинності Закону України  «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діє з 19 січня 2013 року),  тому положення цього Закону під час розгляду даної справи не застосовуються. 

Згідно із ст. 41 Господарського процесуального кодексу України  (далі – ГПК України) господарські суди розглядають  справи  про  банкрутство  у порядку  провадження,  передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом  України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання  його   банкрутом» (далі – Закон).

Скарг на дії ліквідатора банкрута у зв’язку з поданим на затвердження суду звітом та ліквідаційним балансом до дня судового засідання не надійшло.

У ході дослідження звіту ліквідатора судом встановлено наступне.

Частково задоволені вимоги другої черги, в т.ч. вимоги щодо виплати заробітної плати та вимоги третьої черги. Вимоги наступних черг залишилися не погашеними через відсутність майна та коштів у банкрута.

З поданого ліквідатором звіту та доданих до нього документів вбачається про відсутність активів у банкрута: листи Територіального управління Держгірпромнагляду у Черкаській області від 27 грудня 2012 року №10-6/1912, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02 січня 2013 року №09/03/36, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті від 21 січня 2013 року №346-4/922/45-13, Головного управління Держземагенства у Черкаській області від 15 січня 2013 року №110/02-02-22.

Частиною першою ст. 25 Закону визначенні повноваження ліквідатора, зокрема, останній з дня свого призначення: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред’являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно з ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);

відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;

реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Згідно з п. 6 ст. 40 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.

Звіт ліквідатора погоджено з комітетом кредиторів у засіданні 24 грудня 2013 року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ліквідатором виконані всі необхідні дії для встановлення активів боржника та задоволення вимог кредиторів.

Відповідно ч. ч. 12-14, 16 ст. 31 Закону оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв’язку з виконанням ним своїх обов’язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

Згідно з протоколом зборів комітету кредиторів від 24 грудня 2013 року вирішено затвердити оплату послуг арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича за кожен місяць здійснення ним повноважень ліквідатора закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат» у розмірі двох мінімальних заробітних плат, відмовлено ліквідатору у затвердженні звіту від 14 листопада 2013 року №1 за період з 15 листопада 2012 року по 14 листопада 2013 року  про оплату праці в сумі 27471 грн. 07 коп. та звіту про відшкодування витрат від 14 листопада 2013 року №1 в сумі 2843 грн. 46 коп., та пропорційного стягнення коштів з кредиторів відповідно до вимог, включених до реєстру вимог кредиторів закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат».

За наведених обставин, суд вважає за необхідне затвердити ліквідатору оплату послуг в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів.

Враховуючи фактичну відмову ліквідатора від клопотання від 29 листопада 2012 року в частині стягнення з кредиторів, що включені до реєстру вимог кредиторів, на користь ліквідатора заборгованості з оплати послуг арбітражного керуючого у зв’язку з виконанням ним своїх обов’язків та відшкодування витрат за період з 15 листопада 2012 року по 14 листопада 2013 року на суму 30314 грн. 53 коп. пропорційно до заявлених вимог, суд вважає за необхідне припинити провадження в даній справі в частині розгляду зазначеного клопотання.

Така відмова не суперечить законодавству, не порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси та суд вважає за можливе її прийняти.

Наслідки відповідних процесуальних дій учасникам у справі роз’яснено.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.  

Про припинення провадження у справі виноситься ухвала.

Ухвалу про припинення провадження у справі може бути оскаржено.

Щодо клопотання ліквідатора в частині зобов’язання архівного відділу Департаменту Черкаської міської ради прийняти на зберігання без додаткових умов архівні документи банкрута слід зазначити наступне.

Ухвалою господарського суду від 06 вересня 2011 року за клопотанням попереднього ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Котка Олега Анатолійовича, зобов’язано ліквідатора закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат» у встановленому порядку передати, а архівний відділ департаменту забезпечення діяльності виконавчого комітету Черкаської міської ради прийняти архівні документи банкрута для зберігання.

Відтак, судом вже було прийнято рішення з зазначеного питання та на підставі п. 2 ч. 1 ст. 80 ГПК України, відповідно до якого господарський суд припиняє провадження у справі, якщо є рішення господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, в даній справі в частині розгляду зазначеного клопотання провадження підлягає припиненню.

 

         На підставі зазначеного, керуючись ст. 31, ст. 32, п. 6 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 80, 86 ГПК України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

Клопотання  ліквідатора від 29 листопада 2013 року, з врахуванням доповнень, задовольнити частково.

 

Провадження в даній справі в частині розгляду клопотання ліквідатора  про зобов’язання архівного відділу Департаменту Черкаської міської ради прийняти на зберігання без додаткових умов архівні документи банкрута припинити.

 

Затвердити ліквідатору закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат» арбітражному керуючому Новосельцеву Володимиру Петровичу оплату послуг за кожен місяць здійснення ним повноважень у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

У задоволенні клопотання ліквідатора в частині затвердженні звіту від 14 листопада 2013 року №1 за період з 15 листопада 2012 року по 14 листопада 2013 року  про оплату праці в сумі 27471 грн. 07 коп. та звіту про відшкодування витрат від 14 листопада 2013 року №1 в сумі 2843 грн. 46 коп. відмовити.

Провадження в даній справі в частині розгляду клопотання ліквідатора  про стягнення з кредиторів, що включені до реєстру вимог кредиторів, на користь ліквідатора заборгованості з оплати послуг арбітражного керуючого у зв’язку з виконанням ним своїх обов’язків та відшкодування витрат за період з 15 листопада 2012 року по 14 листопада 2013 року на суму 30314 грн. 53 коп. пропорційно до заявлених вимог припинити.

Затвердити звіт ліквідатора арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича від 15 листопада 2013 року та ліквідаційний баланс закритого акціонерного товариства «Черкаський меблевий комбінат» станом на 14 листопада 2013 року.

Ліквідувати закрите акціонерне товариство «Черкаський меблевий комбінат» (м. Черкаси, вул. Чигиринська, 15, код 22804495)  як юридичну особу в зв’язку із банкрутством.

Провадження по справі припинити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

 

 

         

Суддя                                                                                   О.В. Чевгуз