flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/5026/2900/2011 від 30 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

30 січня 2014 р.                                          Справа № 01/5026/2900/2011

 

Господарський суд  Черкаської  області  в  складі: головуючого - судді  Чевгуза О.В., секретаря судового засідання Олійник І.С., за участю  представників:

від кредиторів: представники не з’явилися,

ліквідатора – Назаренка С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат

та клопотання ліквідатора про усунення його від виконання обов’язків

у справі за заявою управління Пенсійного фонду України в Кам‘янському районі

до відкритого акціонерного товариства Кам‘янського підприємства «Агрохім», м. Кам‘янка, Кам‘янського району, Черкаської області

про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

 

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 03 січня 2012 року на підставі ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) за заявою управління Пенсійного фонду України в Кам‘янському районі порушено провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника – відкритого акціонерного товариства Кам’янське підприємство «Агрохім» (вул. Леніна, 110, м. Кам‘янка, Кам‘янського району, Черкаської області, код ЄДР 05491534)

Постановою суду від 17 січня 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Назаренка Сергія Анатолійовича.

Від ліквідатора надійшло клопотання від 16 січня 2014 року №02-02/10 про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат та клопотання від 16 січня 2014 року №02-02/11 про усунення його від виконання обов’язків.

Клопотання призначені до розгляду в судовому засіданні.

Представники управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі, Кам’янської міжрайонної державної податкової інспекції, товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп»у судове засідання не з’явилися, про причини неявки не повідомили.

Ліквідатор у судовому засіданні подані клопотання підтримав в повному обсязі з підстав у них викладених та просив задовольнити.

Справа розглядається в порідку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши ліквідатора, суд вважає за необхідне клопотання останнього задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. ч. 13, 14, 16 ст. 31 Закону кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється  та  виплачується  в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом,  якщо інше не встановлено Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних   плат   та  не  більше  середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

Питання про затвердження звіту арбітражного керуючого про оплату послуг та відшкодування витрат за період з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року на суму 48279 грн. 02 коп. розглянуто та затверджено рішенням комітету кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 16 січня 2014 року №15). 

Таким чином, суд вважає за необхідне затвердити  звіт ліквідатора банкрута про оплату послуг відшкодування витрат за вказаний  період проведення ліквідаційної процедури в розмірі, встановленому комітетом кредиторів.

 

Враховуючи клопотання ліквідатора про усунення його від виконання обов’язків, суд вважає за необхідне припинити повноваження ліквідатора та призначити нового – арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича.

Кандидатура арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича на призначення ліквідатором банкрута запропонована  комітетом кредиторів, про що суду було надано клопотання від 16 січня 2014 року, протокол засідання комітету кредиторів від 16 січня 2014 року №15 з відповідним рішенням, заява арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича від 16 січня 2014 року №02/179 про згоду на участь у справі.    

Згідно з ст. 31 Закону арбітражний керуючий, окрім іншого, має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обов’язків.

Статтею 16 Закону визначено, що прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість, належить до компетенції комітету кредиторів.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури  в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

 

На підставі зазначеного, керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 31, 16, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -

 

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат задовольнити.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Назаренка Сергія Анатолійовича про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов’язаних з виконанням обов’язків ліквідатора, за період з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року на суму 48279 грн. 02 коп.

Клопотання ліквідатора про усунення його від виконання обов’язків задовольнити.

Усунути арбітражного керуючого Назаренка Сергія Анатолійовича від виконання обов’язків ліквідатора відкритого акціонерного товариства Кам‘янського підприємства «Агрохім».

Призначити ліквідатором відкритого акціонерного товариства Кам‘янського підприємства «Агрохім» арбітражного керуючого Артеменка Олександра Олександровича свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №564 від 10 квітня 2013 року, адреса для листування: м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, 7.

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

    

 

          Суддя                                                                                   О.В. Чевгуз