flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01-18-01/625 від 20 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

 

20 січня 2014 року                                               Справа № 01-18-01/625

        

            Суддя господарського  суду  Черкаської  області Чевгуз О.В.,  розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі

до комунального підприємства «Тальнівське підприємство теплових мереж», м. Тальне, Черкаської області

про визнання банкрутом, -  

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 17 лютого 2009 року комунальне підприємство «Тальнівське підприємство теплових мереж» (вул. Самойлова, 6, м. Тальне, Черкаської області, код 14201989) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 квітня 2011 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Кугота Ігоря Петровича.

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 10 жовтня 2013 року усунуто арбітражного керуючого Кугота І.П. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута та призначено нового ліквідатора - арбітражного керуючого Носань Н.С.  

До суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури звернувся ліквідатор банкрута.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

 

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури комунального підприємства «Тальнівське підприємство теплових мереж» та повноважень ліквідатора - арбітражного керуючого Носань Наталії Сергіївни на шість місяців.  

        

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду звіт.

 

 

 

Суддя                                                                                         О.В. Чевгуз