flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Алгоритм реєстрації юридичних осіб в підсистемі "Електронний суд"

28 липня 2020, 11:22

Алгоритм реєстрації юридичних осіб в підсистемі "Електронний суд"

 

Користування підсистемою "Електронний суд" здійснюється після початкової реєстрації та подальшої авторизації користувача у власному Електронному кабінеті, що знаходиться за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua.

Реєстрація Електронного кабінету юридичної особи здійснюється з обов’язковим використанням кваліфікованої електронної печатки такої юридичної особи (далі – КЕП), а не електронного підпису керівника чи іншої посадової особи установи.

Видача КЕП юридичної особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Для початкової реєстрації юридичної особи в Електронному кабінеті підсистеми "Електронний суд" необхідно здійснити наступні кроки: зайти на сторінку реєстрації (авторизації) в підсистемі "Електронний суд" – https://cabinet.court.gov.ua (здійснити вхід також можливо через офіційний веб-портал "Судова влада України", обравши посилання з назвою "Офіційна електронна адреса"); у відповідному полі завантажити КЕП, ввести пароль. Для завершення реєстрації необхідно внести анкетні дані: адресу електронної пошти, номер телефону та дату реєстрації юридичної особи (поле "РНОКПП/ЄДРПОУ" та "Компанія" заповнюються автоматично); пройти процедуру підтвердження (валідації) адреси електронної пошти шляхом введення активаційного коду, що надійде у вигляді повідомлення на вказану адресу електронної пошти. У поле "Телефон" можна внести як номер мобільного, так і номер стаціонарного телефонів.

Функціонал підсистеми "Електронний суд" передбачає механізм автоматичного оповіщення користувачів про надходження до Електронного кабінету процесуальних документів, зміни стану розгляду судової справи чи про надходження інших документів у справі, шляхом надсилання відповідного повідомлення на вказану користувачем адресу електронної пошти.

Після завершення реєстрації, в Електронному кабінеті юридичної особи у розділі "Мої справи" автоматично будуть відображені всі матеріали судових справ, учасником яких є така юридична особа.

Для можливості представляти інтереси юридичної особи в судах з використанням підсистеми "Електронний суд", керівник такої юридичної особи (посадова особа, що має право розпоряджатись електронною печаткою) має уповноважити себе чи іншу особу, яка має право представляти інтереси юридичної особи відповідно до ч. 3 ст. 56 та ч. 1 ст. 58 ГПК України, шляхом надання засобами підсистеми "Електронний суд" такій особі (особам) довіреності в електронній формі (електронне доручення).

Створення та надання електронної довіреності здійснюється засобами підсистеми шляхом заповнення інтегрованої форми, в якій визначаються права довіреної особи (на перегляд документів, редагування, подання від імені юридичної особи документів). При цьому, особи, яким надається довіреність, мають бути попередньо зареєстровані в підсистемі "Електронний суд" та мати власні Електронні кабінети, як фізичні особи. 

У власних Електронних кабінетах цих осіб, одразу після отримання вказаних довіреностей, з’явиться функціональна можливість переглядати, редагувати чи подавати від імені юридичної особи документи до суду або вчиняти інші процесуальні дії в інтересах установи (залежно від наданого права).

У подальшому керівник юридичної особи ("власник електронної печатки") може відкликати довіреності, наприклад, у разі звільнення працівника або ж навпаки надавати нові довіреності іншим новопризначеним особам чи адвокатам. Крім цього, "власник електронної печатки" в Електронному кабінеті юридичної особи самостійно може переглядати всі дії, які вчинялися довіреними особами від імені юридичної особи. 

Додатковими рекомендаціями щодо порядку реєстрації та роботи в підсистемі "Електронний суд" можливо скористатися у відповідній "Базі знань" за веб-посиланням: https://wiki.court.gov.ua, або попередньо переглянути відеоінструкцію ("Відеодопомога") з покроковим алгоритмом дій, розміщену на стартовій сторінці реєстрації (авторизації) за посиланням: https://id.court.gov.ua. За наявності додаткових питань рекомендуємо звертатися до служби технічної підтримки за телефоном (044) 492-70-10 або до Єдиного контакт-центру судової влади України телефоном 0-800-501-492.

 

За інформацією ДСА України